W dniach 16-21 stycznia w Monachium odbyły się Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU 2017. To jedno z największych międzynarodowych wydarzeń targowych z branży architektury, materiałów i systemów budowlanych. Wśród wystawców nie zabrakło firmy Windmöller Flooring Products WFP. Podczas imprezy niemiecki producent wysokiej jakości paneli laminowanych, winylowych oraz ekologicznych podłóg Purline zaprezentował tegoroczne nowości –   panele winylowe z kolekcji wineo 800 oraz nowoczesne biopodłogi Purline Bioboden z kolekcji wineo 1000.

Windmöller zaprezentował tegoroczne nowości

Targi BAU 2017 były dla Windmöller Flooring Products WFP okazją do zaprezentowania nowych produktów. Wśród nich znalazły się panele winylowe z kolekcji wineo 800. W jej skład wchodzą atrakcyjne produkty o dekorach w optyce drewna i kamienia oraz wzorze płytek w różnych formatach. Kolekcję uzupełniają dodatkowo dekoracyjne elementy craft, takie jak mozaiki czy smukłe deski. Druga nowość zaprezentowana przez Windmöller Flooring Products WFP w trakcie targów BAU to ekologiczna wykładzina podłogowa Purline Bioboden z kolekcji wineo 1000. Produkt w przeważającej części został wykonany z surowców odnawialnych oraz naturalnych wypełniaczy. Nie zawiera też PVC (polichlorku winylu), plastyfikatorów ani rozpuszczalników, dlatego jest wyjątkowo bezpieczny dla dzieci czy alergików.

Impreza, która przyciąga największych

Targi BAU odbywają się cyklicznie co dwa lata. To jedno z kluczowych tego rodzaju wydarzeń na świecie. Na powierzchni 185 000 m² ponad 2000 wystawców z blisko 40 krajów prezentuje materiały i rozwiązania dla budownictwa. Impreza gromadzi inwestorów, projektantów oraz architektów, którzy mają możliwość zapoznać się z najnowszymi propozycjami oferowanymi przez producentów. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Przyszłość budownictwa” i poświęcona była inteligentnym materiałom budowlanym oraz nowym technologiom w tym sektorze rynku.