Jest śledztwo ws. przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 2,5 mln zł przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz lub jej zastępcę. Potwierdził to w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze- Jan Śpiewak. Chodzi o sprawę przekazania ogródków działkowych przy Saskiej Kępie, w rejonie ul. Kinowej, al. Stanów Zjednoczonych oraz al. Waszyngtona w Warszawie.

W treści zawiadomienia o wszczęciu śledztwa opublikowanym przez Miasto Jest Nasze czytamy: „postanowieniem Prokuratora Okręgowego Warszawa-Praga z dnia 19 stycznia 2017 r. wszczęte zostało śledztwo w sprawie przyjęcia w nieustalonym miejscu w 2008 r. korzyści majątkowej znacznej wartości w postaci pieniędzy w kwocie 2,5 mln zł przez funkcjonariusza publicznego w osobie prezydent m.st. Warszawy lub jej zastępcy w związku z pełnieniem przezeń funkcji publicznej, w zamian za zaniechanie realizacji czynności służbowej.”

źródło: IAR/ polskieradio.pl