100 nowych miejsc pracy dla programistów we Wrocławiu

Altimi, wrocławski software house, w 2017 roku planuje zatrudnić 100 specjalistów IT. Jak chce przekonać tych, którzy na brak ofert nie narzekają? Niekorporacyjną atmosferą, zaangażowaniem w lokalne inicjatywy, pracą przy międzynarodowych projektach, które w realny sposób służą innym, tak jak aplikacja zwiększająca świadomości ryzyka udaru mózgu wśród Islandczyków.

Wrocław przyciąga

Branża IT należy do najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki, a programiści, deweloperzy, testerzy czy project managerowie mogą przebierać w ofertach pracy. Nie inaczej jest na wrocławskim rynku. To właśnie Wrocław, obok Warszawy i Krakowa, zatrudnia najwięcej specjalistów i stanowi jeden z największych centrów edukacyjnych w Polsce. Z badań przeprowadzonych przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i firmy HRK S.A wynika, że w samym 2015 roku kierunki informatyczne na wrocławskich uczelniach ukończyło 2 524 absolwentów. Z kolei w blisko 200 dolnośląskich firmach IT pracuje łącznie 20 tys. osób. W skali roku liczba miejsc pracy ma zwiększyć się nawet o kilka tysięcy. Wzrost zatrudnienia zapowiedziała także firma Altimi Software House, która realizuje projekty w obszarze aplikacji mobilnych, webowych, embedded, QA czy IoT. Firma wyrosła na bazie przedsiębiorstwa założonego we Wrocławiu w roku 2003 przez Tomasza Podobę i Aleksandra Lewickiego. Altimi może pochwalić się licznymi przykładami rozwiązań opracowanych dla firm z wielu krajów Europy, m.in. z Niemiec, Szwajcarii, Danii, a nawet Islandii.

Bo liczy się efekt

Plany firmy na 2017 rok to efekt dużego zapotrzebowania na rozwiązania IT, a co się z tym wiąże – licznych zapytań ze strony klientów z Polski i krajów Europy Zachodniej. Altimi chce poszerzyć bazę doświadczeń i wzmocnić obecne kompetencje, m.in. poprzez wzrost zatrudnienia. Swoją ofertę kieruje głównie do developerów, testerów, project managerów – zarówno do studentów i absolwentów kierunków informatycznych, jak i osób z dużym doświadczeniem, które szukają nowych możliwości rozwoju w takich technologiach, jak np. Java, JavaScript, C++, iOS.

Tworzymy rozwiązania dla międzynarodowych firm z wielu branż. Dzięki temu nasi specjaliści mogą uczestniczyć w ciekawych, zróżnicowanych projektach. Pracują w niewielkich zespołach, mają bezpośredni kontakt z klientem i wpływ na projekt. Widzą realne efekty, co – jak się okazuje – jest ważniejsze niż szereg benefitów. Młode osoby szukają wyzwań, chcą się rozwijać i pracować z najnowszymi technologiami. My dajemy im taką możliwość. Projekt aplikacji ratującej życie, rozwiązanie wspomagające działalność instytucji charytatywnej, muzyczny serwis streamingowy czy oprogramowanie dekoderów telewizyjnych i telewizji internetowej – to tylko wybrane przykłady rozwiązań opracowanych przez nasze zespoły – mówi Krzysztof Caban, CTO w firmie Altimi.

Z myślą o osobach, które rozpoczynają karierę zawodową, powstała Akademia Altimi. To projekt stażowy, podczas którego uczestnicy, pod okiem doświadczonych pracowników firmy, realizują zadania dopasowane do indywidualnych umiejętności. Po zakończeniu stażu uczestnicy mogą zostać przydzieleni do konkretnego projektu i klienta. Co ważne – w przeciwieństwie do innych programów szkoleniowych skierowanych do przyszłych programistów, uczestnicy Akademii nie ponoszą kosztów związanych z udziałem, a za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie. Taka forma rozpoczęcia kariery to dobry sposób na zdobycie pierwszych zawodowych doświadczeń.

Dobra praca, ale nie w korporacji

Pracownicy Altimi mogą liczyć na stabilne zatrudnienie i atrakcyjne warunki finansowe.  Jednak standardowe benefity to tylko część gwarantowanych świadczeń. Równie ważne jest to, że… nie muszą wiązać krawata.

Nasi specjaliści bardzo często podkreślają, że jednym z elementów wyróżniających nas na rynku pracy jest brak korporacyjnych struktur i przyjemna atmosfera. Każdego traktujemy indywidualnie, umożliwiamy podnoszenie kompetencji w wielu technologiach. Dużym zainteresowaniem cieszą się TechTalki, czyli wewnętrzna inicjatywa cyklicznych spotkań, podczas których pracownicy wymieniają się wiedzą, dyskutują o trendach w IT i wzajemnie inspirują. Realizacja projektów dla różnych branż sprawia, że na monotonię pracy nie mogą narzekać, a poznanie różnych stylów pracy z klientem to kolejna wartość dodana – mówi ekspert Altimi.

Coraz częściej kandydaci zwracają uwagę na to, czy firma współdzieli z nimi dane wartości, np. w obszarze zdrowego stylu życia, odpowiedzialności społecznej, równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. To z kolei przekłada się na silną identyfikację z pracodawcą i chęć jej współtworzenia. Jak dowodzi przykład Altimi, odpowiednia atmosfera pracy wpływa na aktywność zespołu, który chętnie integruje się, uczestniczy w różnych inicjatywach, także poza godzinami pracy. Firmowe grille, maratony, akcje charytatywne czy wspierające lokalną społeczność – to tylko wybrane przykłady działań zainicjowanych przez pracowników Altimi.

Altimi Software House to wrocławski producent oprogramowania o ugruntowanej pozycji na polskim rynku IT. Sukces firmy to blisko 230 zrealizowanych projektów dla międzynarodowych liderów wielu branż, m.in. finansowej, ubezpieczeniowej, logistycznej, rozrywkowej, marketingowej, automotive, digital i wielu innych. Firma zatrudnia obecnie około 200 wykwalifikowanych specjalistów. Od 14 lat oferuje kompleksowe usługi w zakresie: tworzenia oprogramowania, aplikacji webowych i mobilnych, testów, systemów wbudowanych (embedded) czy nearshoring’u.

Zobacz również: