Rozstawieni w losowaniu z pierwszymi numerami – Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) i Michał Murawski (KS Spójnia Warszawa) triumfowali w turnieju trzeciego cyklu eliminacji wojewódzkich do mistrzostw Polski seniorów w tenisie stołowym. Ziemkiewicz, wychowanka UKS Victorii Płock, obecnie jest czwarta w krajowym rankingu juniorek i znajduje się w składzie Kadry Narodowej w tej kategorii wiekowej.
Poza zwycięzcami turnieju, bezpośredni awans na szczebel ogólnopolski ostatniego, trzeciego cyklu eliminacji do mistrzostw Polski najbardziej prestiżowej kategorii wiekowej – senior, wywalczyli finaliści turnieju rozegranego w Wyszogrodzie: Monika Klimczak (SCKiS Hals Warszawa) i reprezentujący barwy drugoligowego MUKS Gąbin – Jan Olek. III Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów, gdzie zagra wspomniana czwórka, rozpoczyna się już w najbliższy piątek w Łomży.
Niespodziankę w Wyszogrodzie sprawiła czternastoletnia Julia Więckowska (Hals) zajmując trzecie miejsce. W małym finale pokonała reprezentującą GLKS Nadarzyn wychowankę Nadwiślanina Płock – Annę Wereszczaka. Julia jest obecnie na 10. miejscu krajowego rankingu kadetek (juniorek młodszych).
Również w turnieju seniorów nie zabrakło emocji i tenisa stołowego na wysokim poziomie. Zwycięzca, Michał Murawski, musiał mocno się napracować by potwierdzić swoją pozycję numer jeden wśród rywali przybyłych do Wyszogrodu. Ostry atak na pierwszoligowca ze Spójni przypuścił najpierw w półfinale Przemysław Sałaciński z MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, a potem w finale Jan Olek. Obaj przegrali po 2:3 w setach.
Wśród mężczyzn na dalszych pozycjach toczyła się walka o prawo gry w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa (19 lutego, Nadarzyn). Nikt nie odstawiał rakietki. Kibice z pewnością zapamiętają pierwszego seta pojedynku Piotr Jaworski (Hals) – Mateusz Jarosławski (Spójnia), zakończonego wygraną tego drugiego 20:18. Po zwycięstwie w grze Jarosławski może już być pewny prawa do gry w mistrzostwach województwa.
Według nieoficjalnych wyliczeń, z północnego Mazowsza w mistrzostwach województwa będą mogli zagrać nieobecny w Wyszogrodzie Michał Buła z Gąbina, jego klubowy kolega Jan Olek, a także Mateusz i Damian Selerscy z Tęczy Budki Piaseckie i Mateusz Stępiński z Victorii Płock.
Komplet wyników i klasyfikacji III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorów i Seniorek (Wyszogród 21 stycznia) dostępny na www.mzts.pl.
Rafał Wereszczaka

Zobacz również: