Zawody stworzone z myślą o wszystkich miłośnikach białego szaleństwa. Nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu i nadzwyczajnych umiejętności by wygrać nagrodę główną. Choć te atrybuty na pewno nie zaszkodzą w dostaniu się do specjalnej konkurencji, w której znajdą się zwycięzcy swoich grup wiekowych i kilku szczęśliwców z „dzikimi kartami” do których uśmiechnie się los.
Puchar Zakopanego to cztery dni zawodów, w trzech głównych ośrodkach narciarskich Zakopanego. Cykl rozpocznie się dwudniowym maratonem, już 14.01.2017 na stoku Polana Szymoszkowa zawodnicy od samego rana będą mieli szansę podziwiania przepięknej panoramy Tatr. Następnego dnia 15.01.2017 zawodnicy wrócą na Polanę Szymoszkową by odbyć już drugie z kolei zawody.
Trzecia edycja Pucharu zaplanowana jest na 19.02.2017 na jednej z najbardziej rozpoznawalnych narciarskich gór Polski – Kasprowym Wierchu. Prawdopodobnie po tym etapie znani już będą faworyci do wielkiego finału odbywającego się 25.02.2017 na jednym z najbardziej stromych zakopiańskich stoków jakim jest Harenda, goszcząca tej zimy Puchar Europy w Slalomie Mężczyzn.
Poszczególne edycje zawodów wliczane są również do cyklu Pucharu Polski Amatorów.
Jak dobrze się bawić i wygrać samochód?
W tym roku każdy zawodnik może wygrać nagrodę główną, trzeba tylko:
  • wystartować w całej edycji Pucharu Zakopanego (4 zawody);
  • wygrać swoją grupę wiekową lub uzyskać jedną z 5 „dzikich kart”;
  • dobrze się bawić i wystartować w dodatkowym slalomie, w którym nie liczy się kto będzie najszybszy, tylko kto uzyska najbliższy do wyznaczonego czas.
Puchar Zakopanego zainspirowany został Pucharem Świata w Konkurencjach Alpejskich. Jest on adresowany do amatorów, którzy nigdy wcześniej nie startowali zawodniczo, jak również do tych, którzy zaprzestali profesjonalnej jazdy i nie mogą pogodzić się ze stagnacją, mając we krwi jeszcze ziarno walki i sportowego współzawodnictwa na dobrym poziomie.
MIEJSCE I TERMINY POSZCZEGÓLNYCH EDYCJI
1. Stacja Narc. Pol. Szymoszkowa 14.01.2017 slalom gigant
2. Stacja Narc. Pol. Szymoszkowa 15.01.2017 slalom gigant
3. Stacja Narc. Kasprowy Wierch 18.02.2017 slalom gigant (zaliczany do punktacji MPA)
4. Stacja Narc. Harenda 25.02.2017 slalom gigant (zaliczany do punktacji MPA)
5. Stacja Narc. Harenda 25.02.2017
GS FINAŁ o nagrodę specjalną samochód SUV Peugeot 3008.
Uroczyste rozdanie nagród i zakończenie IV PUCHARU ZAKOPANEGO AMATORÓW
Kontakt:
Zakopiańskie Centrum Kultury
ul. Kościeliska 7, 34-500 Zakopane
e-mail: a.zaleski@promocja.zakopane.pl
Organizatorem zawodów jest Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z zakopiańskimi stacjami narciarskimi: Polana Szymoszkowa, Harenda oraz PKL – Kasprowy Wierch.

Zobacz również: