Powiatowa szkolna rodzina przyjęła do siebie najmłodsze dziecko – przedszkole specjalne „Między nami” funkcjonujące w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Żyrardowie. W obecności licznie przybyłych gości 9 listopada dziewięcioro dzieci  zostało przez dyrektor Monikę Modrzejewską mianowanych „czarodziejskim ołówkiem” na przedszkolaków.

Uroczystość była niezwykle wzruszająca. Dzieci z żyrardowskiego Ośrodka bowiem, przy wsparciu kolegów z przedszkola w Międzyborowie, przygotowały fantastyczny program. Były piosenki i tańce, radość i uśmiechy, skoczne melodie i oczywiście gromkie brawa. W każdym geście dzieciaków było widać serce, jakie otrzymują od swoich przedszkolnych wychowawców. Praca ta jest szczególnie ważna, wszak podopiecznymi są dzieci z autyzmem.  Widownia była równie fantastyczna. W tych ważnych dla dzieciaków chwilach uczestniczyli starostowie Wojciech Szustakiewicz i Grzegorz Dobrowolski, członek zarządu Leszek Kamiński, przewodniczący Rady Powiatu Daniel Suchecki i Krzysztof Dziwisz, dyrektor powiatowej oświaty Adam Lemiesz, rodzice, nauczyciele oraz żyrardowscy dziennikarze.

„Otoczyliśmy troską dzieci, które w sposób szczególny potrzebują pomocy. W Żyrardowie i w najbliższej okolicy nie było przedszkola specjalnego, które ma grupy tylko i wyłącznie dla dzieci z autyzmem, czy też z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Mimo, że prowadzenie przedszkola nie jest zadaniem powiatu, podjęliśmy się tego wyzwania. Mamy ku temu potencjał – świetną kadrę i dobrze przygotowany Ośrodek” – mówił podczas uroczystości starosta Wojciech Szustakiewicz. Warto jednak dodać, że oprócz tego, w Ośrodku  każdego dnia dzieci otrzymują mnóstwo pozytywnych uczuć i serce od wszystkich pracowników. I jeszcze jedna ważna rzecz. Specjalnie na potrzeby nowego przedszkola został przeprowadzony kompleksowy remont jednego skrzydła budynku. Wysoki standard wykonania prac budowlanych oraz wyposażenia sprawia, że maluchy i ich rodzice czują się wspaniale.

Cała inwestycja w wysokości blisko 500.000 zł została sfinansowana z budżetu Powiatu Żyrardowskiego.miedzy4 miedzy5 miedzy3 miedzy2 miedzy1 miedzy

Zobacz również: