Wszyscy mieszkańcy Warszawy, aktywnie i zdrowo spędzają wolny czas – taki cel stawiamy sobie jako organizatorzy Testu Coopera dla Wszystkich.

W akcji może wziąć udział każdy i w ciągu jedynie dwunastu minut biegu, marszu, chodu możemy sprawdzić jaki jest poziom naszej kondycji fizycznej. Wystarczy, że pokonamy jak największą odległość na jaką nas stać w danym momencie. Następnie wystarczy odczytać z tabel przygotowanych przez Kennetha Coopera jaki jest poziom naszej sprawności: bardzo dobry, dobry, średni, zły, czy bardzo zły.

Akcję organizujemy od 2010 r. dwa razy do roku, wiec jest szansa, aby co pół roku: na wiosnę i na jesieni sprawdzić jak nasza kondycja się zmienia. Wpływ na to ma wiele czynników m.in. jak często uprawiamy sport, jak się odżywiamy, ile ważymy. Warto dbać o siebie zgodnie z maksymą „w zdrowym ciele zdrowy duch”.  Podczas naszej imprezy zachęcamy także uczniów szkół ich rodziny, znajomych, aby wspólnie powalczyli o sprzęt sportowy dla swojej szkoły. Wystarczy zorganizować największą grupę osób, która pobiegnie dla naszej szkoły. Wparcie tej akcji udziela VEOLIA Energia Warszawa, a sprzęt zostanie zakupiony w sklepach Decathlon Targówek i Piaseczno.

Przed nami jeszcze dwa wydarzenia:

1.10.2016 r. – 10:00 – 15:00  – stadion OSIR Ursus ul. Sosnkowskiego 3

08.10.2016 r. – 10:00  – 16:00 – stadion RKS SKRA ul. Wawelska 5

Czekają jeszcze dwie nagrody każda po 3500 zł na sprzęt sportowy.

Co zrobić, aby wziąć udział w Teście Coopera dla Wszystkich:

Można dokonać internetowej rezerwacji na konkretną godzinę testu www.testcoopera.pl

W dniu Testu zapisać się na stadionie i czekać na wyznaczoną godzinę.

Uwaga!! Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego (zgoda jest do pobrania na stronie www.testcoopera.pl)

Udział w akcji jest bezpłatny.

 

 

Dla każdego uczestnika czekają: numer startowy, dyplom ukończenia Testu z wpisanym dystansem butelka wody, oraz dla większości uczestników pamiątkowe koszulki. Na każdym z 2 obiektów czekają różne dodatkowe atrakcje: elektroniczny pomiar odległości przeprowadzony przez firmę GEPARD. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych. O szczegółach przeczytacie na stronie www.testcoopera.pl

 

Za nami pierwsze wydarzenie na Targówku. Wspólnie z nami pobiegło 561 osób, z czego aż 341 dla Gimnazjum 142. Właśnie ta szkoła zdobyła pierwszą nagrodę – czek o wartości 3500 zł ufundowany przez firmę VEOLIA Energia Warszawa na zakup sprzętu sportowego w sklepie Decathlon Targówek.

 

Test Coopera na Targówku przeprowadzony został w ramach obchodów 100 lat przyłączenia dzielnicy Targówek do Warszawy. Jednocześnie 24 września minęło dokładnie 100 lat od pierwszych zawodów organizowanych pod szyldem AZS w Warszawie – był to chód maratoński na trasie Warszawa-Tarczyn. Stąd też Test Coopera przypomina o stuletniej tradycji akademickiego sportu w Warszawie.

 

Organizatorem akcji jest Akademickie Związek Sportowy Warszawa.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, OSiR Targówek, Dzielnicę Targówek m.st. Warszawy,OSiR Ursus, firmę VEOLIA Energia Warszawa, wsparcia udzielają także firma GEPARD (pomiar czasu), DECATHLON. Współpracujemy także z licznymi grupami biegowymi i sportowymi m.in. BOOTCAMP POLSKA.

„Test Coopera dla Wszystkich” to akcja organizowana w całej Polsce od 2010 r. początkowo był to tylko „Warszawski Test Coopera dla Wszystkich”, od 2011 roku przybrał formę ogólnopolskiej akcji.

Przez te 7 lat sprawdziło z nami swoją kondycję ponad 48 000 osób wspólnie okrążając ponad dwa razy kulę ziemską (105tys km)

Jesienny Test Coopera dla Wszystkich organizowany jest także:

8 października –  w Lesznie, Krakowie

9 października – Opolu

23 października – Wrocławiu

Szczegóły: www.testcoopera.pl

Zobacz również: