Rawa Blues Festival po raz 36!

Rawa Blues – największy na świecie bluesowy festiwal organizowany w zamkniętym pomieszczeniu, laureat najbardziej prestiżowej nagrody bluesowej „Keeping The Blues Alive” – odbędzie się w tym roku  w dniach 30 września i 1 października. Impreza rozpocznie się koncertami w katowickim NOSPR, drugiego dnia – fani bluesa będą mogli posłuchać znakomitości gatunku w „Spodku”.- Znów postawiłem na różnorodność. Chcę pokazać jak najszerszą paletę bluesa. Od tradycyjnego chicagowskiego, po symfoniczne brzmienia. Szerszą reprezentację niż na ostatnich edycjach festiwalu będą mieli polscy wykonawcy. Będzie też absolutna nowość: warsztaty gitarowe, które poprowadzi Albert Lee – mówi Irek Dudek.

Gwiazdy 36 Rawa Blues Festival:

Keb’ Mo'

Trzykrotny laureat nagrody Grammy. Jedna z największych postaci współczesnego bluesa. Na tegorocznym festiwalu wystąpi z wyjątkowym koncertem: po raz pierwszy w karierze zagra swoje utwory w konwencji symfonicznego bluesa, w specjalnie przygotowanych przez Krzesimira Dębskiego aranżacjach. Zapowiada się wydarzenie na skalę światową! Jedyny koncert!

Albert Lee

Dwukrotny laureat prestiżowej nagrodę Grammy. Żywa legenda gitary. Nagrywał i koncertował między innymi z Erikiem Claptonem, Billem Wymanem (ex-The Rolling Stones) oraz Jonem Lordem.

Toronzo Cannon

Najnowszy nabytek słynnej wytwórni Alligator. Godny następca wielkich mistrzów klasycznego, chicagowskiego bluesa.

J.J. Grey & Mofro

Łączą w swojej twórczości blues, funk, soul i rock. Występowali na największych festiwalach – nie tylko bluesowych za Oceanem.

Corey Harris

Gitarzysta i wokalista, który w swojej twórczości łączy tradycyjnego akustycznego bluesa z Delty z korzennymi afrykańskimi brzmieniami. Nagrywał i występował z takimi wybitnymi postaciami bluesa jak: B.B. King, Taj Mahal i Buddy Guy.

Dżem

Wielki powrót na scenę Rawa Blues Festival po ponad dwóch dekadach nieobecności. Dżem przygotuje specjalny koncert na tegoroczną edycję festiwalu.

Shemekia Copeland

Trzykrotnie nominowana do nagrody Grammy, w tym również za najnowszą płytę „Outskirts of Love”. Jedna z najbardziej utalentowanych wokalistek bluesowych ostatnich lat. Artystka ma również w dorobku osiem laurów Blues Music Awards.

Shakin’ Dudi

Co roku Irek Dudek przygotowuje ciekawy set. Tym razem połączy bluesowe fascynacje ze swoim najbardziej przebojowym wcieleniem.

36. Rawa Blues Festival

30/09/2016 NOSPR

KEB’ MO’ + NOSPR
COREY HARRIS SOLO

1/10/2016 SPODEK

TORONZO CANNON
ALBERT LEE
JJ GREY & MOFRO
SHEMEKIA COPELAND
SHAKIN’ DUDI
DŻEM

Krzysztof Głuch Oscillate
Joe Colombo feat. Kasia Skoczek
Hot Tamales
Cheap Tobacco
Janusz Hryniewicz
F*ck The People
Laureat Małej Sceny

Mała Scena:

Pokój Numer 3
Levi
BlackJob
BLACK BEE
Blues Drawers
Elephant’s Escape
Forsal
Jurajski Oddział Bluesowy

dodatkowo (29/09 i 30/09 ): Albert Lee, Mała Sala NOSPR – prowadzi Tomasz Tłuczkiewicz

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Spodek, Korfantego 35, Katowice
  • NOSPR Katowice, , Katowice

Strona internetowa: http://www.rawablues.com/pl/

Bilety na ticketpro.pl