21 sierpnia  na drogach PWZ  zobaczymy zawodników ścigających się na trasie 6 Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego. Bieg rozpocznie się o godz. 10:00 na obiektach LKS Olymp Błonie, a zakończy ok. godz. 14:00 w Strefie Rekreacji Dziecięcej w Borzęcinie Dużym. Tegoroczny bieg będzie wyjątkowy! Na trasie zostanie ustawiona lotna premia na dystansie 3000 metrów.

Nowość tegorocznego biegu

Nie każdy ma szansę zająć czołowe miejsce w biegu półmaratońskim, ale podczas rywalizacji będzie mógł „stoczyć pojedynek” z samym Januszem Kusocińskim! To on 19 czerwca 1932 r. w Antwerpii ustanowił rekord świata na dystansie 3000 m rezultatem 8:18,8 min. Dlatego właśnie organizatorzy półmaratonu postanowili zorganizować lotną premię. Biegacze będą mogli się przekonać, jak szybki był nasz patron i to na terenach, z których pochodził oraz gdzie rozpoczynał swoją przygodę z bieganiem! Najszybsi zawodnicy na wymienionym odcinku, z wyłączeniem czołowej trójki biegu półmaratońskiego, zostaną nagrodzeni w oddzielnej klasyfikacji.

Trasa półmaratonu przebiega tradycyjnie przez 4 gminy Powiatu Warszawskiego Zachodniego: Błonie, Leszno, Ożarów Maz. i Stare Babice.  Rywalizacja odbędzie się na nawierzchni asfaltowej, płaskiej bez podbiegów, po drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Trasa posiada atest PZLA i jest uznawana za jedną z najszybszych tras półmaratońskich w Polsce.

Ideą Półmaratonu jest upamiętnienie sylwetki wybitnego sportowca i olimpijczyka w Janusza Kusocińskiego (w okresie międzywojennym mieszkańca miejscowości Ołtarzew w Gminie Ożarów Mazowiecki), oraz popularyzacja i promocja sportu na naszym terenie. Jak co roku, zachęcamy Czytelników do aktywnego uczestnictwa w półmaratonie jako zawodnicy, ale również jako kibice wspierający wszystkich biegaczy.  Na przestrzeni ostatnich lat udało się zbudować wyjątkową atmosferę zawodów na wysokim poziomie. Więcej szczegółów: www.polmaraton.pwz.pl i Facebook: PolmaratonPWZ