Trzebniccy policjanci tuż po zakończonej służbie podjęli interwencję wobec kierującego samochodem ciężarowym, który uderzył w metalową konstrukcję wiaduktu kolejowego. Funkcjonariusze niezwłocznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zaczęli kierować ruchem. Wezwano także specjalistyczny sprzęt, który pomógł w usunięciu auta spod przejazdu. Sprawca wykroczenia drogowego został ukarany mandatem karnym. Dalsze postępowanie w tej sprawie, rozstrzygnie czy niefrasobliwy kierowca odpowie również za uszkodzenie konstrukcji wiaduktu.

Jak ustalili policjanci kierowca najprawdopodobniej zignorował znak zakazu wjazdu i chciał przejechać pod wiaduktem, w wyniku czego doprowadził do uderzenia przewożonym kontenerem w wiadukt. Tym samym spowodował uszkodzenie elementów metalowych konstrukcji. Oględzin uszkodzonego wiaduktu dokonali przybyli również na miejsce pracownicy techniczni PKP.

Funkcjonariusze na miejsce zdarzenia sprowadzili specjalistyczny sprzęt, który pomógł w usunięciu pojazdu spod wiaduktu i nałożenie kontenera, który spadł z ciężarówki. Sprawca wykroczenia drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 150 zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie, rozstrzygnie czy niefrasobliwy kierowca odpowie również za uszkodzenie konstrukcji wiaduktu.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących, aby zwracać uwagę na znaki poziome i pionowe umieszczone przy drodze. Bardzo często są to informacje, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo.

KWP Wrocław / ar

Zobacz również: