Polki chcą uprawiać sporty ekstremalne

Kobiety w Polsce coraz więcej biegają i uprawiają fitness. Rosnącą popularnością wśród płci pięknej cieszą się również sporty ekstremalne. Jak pokazują wyniki sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, 41% kobiet spróbowało chociaż raz w życiu rozrywki dającej zastrzyk adrenaliny.
Nie tylko mężczyźni lubią odczuwać dreszczyk emocji, a czasem nawet grozy. Jest dość duże grono kobiet, które lubią ekstremalne rozrywki i chętnie poświęcają wolny czas na to emocjonujące zajęcie. Wśród najchętniej uprawianych przez Polki sportów ekstremalnych znajdują się te wykonywane w powietrzu – jak np. skoki ze spadochronem lub loty paralotnią. Wypróbowało je 39% ankietowanych. Jedna czwarta Polek to fanki ekstremalnych sportów wodnych (nurkowanie, rafting). 14% respondentek miało okazję sprawdzić się w rajdach samochodowych, a 11% uprawiało ekstremalne sporty w górach.
Czym dla kobiet jest sport ekstremalny? Polki z różnych powodów podejmują próby sprostania pełnym wyzwań konkurencjom. Dla dużej części z nich (38%) to okazja do przeżycia czegoś nowego. Kobiety lubią również adrenalinę – jedna czwarta respondentek wymieniła ją jako powód uprawiania ekstremalnych dyscyplin. Jedna piąta z nich robi to dla przyjemności, a 16% – żeby sprawdzić, jakie są ich fizyczne możliwości.
Sporty ekstremalne to rozrywka nie tylko dla mężczyzn. Kobiety również się nimi interesują – lubią czuć ekscytację, silne emocje i przypływ adrenaliny. Badanie zrealizowane przez nasz serwis pokazuje, że ekstremalnych rozrywek miało okazję doświadczyć choć raz 41% Polek, a 22% chciałoby ich spróbować. Możliwości są duże – obecnie poza znanym wszystkim skokiem na bungee czy ze spadochronem równie popularne dyscypliny to np. lot paralotnią, skoki z wieży, przejazd samochodem offroadowym po trudnym podłożu czy ewolucje na wodzie na FlyBoardzie – mówi Kornel Piesio, PR Manager z serwisu Prezentmarzeń.
W jaki sposób kobiety lubią uprawiać sporty ekstremalne? Zdecydowanie lubią mieć przy tym towarzystwo. 67% kobiet woli dzielić emocje towarzyszące tego typu rozrywkom z grupą, niż podchodzić do tych dyscyplin samodzielnie. Nic dziwnego – uprawianie sportu ze znajomymi zapewnia jeszcze większe emocje i dobrą zabawę.
Przygoda kojarzy się kobietom przede wszystkim z przeżywaniem ekscytujących emocji (33%), które mogą zapewnić im rozrywki gwarantujące zastrzyk adrenaliny. Jest również kojarzona z fascynującym zdarzeniem (32%) oraz niezapomnianym doświadczeniem (25%). W każdym wypadku wiąże się więc z przyjemnością i oderwaniem od pracy i domowych zajęć. Mimo, że kobiety często są zabiegane i zapracowane, 45% byłoby w stanie poświęcić czas na rozrywki ekstremalne, a jedna trzecia – pieniądze.
Sporty ekstremalne mogą być ciekawą rozrywką dla kobiet, które lubią od czasu do czasu poczuć silne emocje i zmierzyć się z własnymi ograniczeniami. Jest to nie tylko forma dobrej zabawy, ale i odskocznia od codzienności. Wybór konkurencji sportowych zapewniających dawkę adrenaliny jest duży, więc każda jej fanka może znaleźć wśród nich coś dla siebie.

Zobacz również: