Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zwróciło się do Starosty Warszawskiego Zachodniego z prośbą o zapewnienie pomocy rodzinie ukraińskiej polskiego pochodzenia, która otrzyma mieszkanie z zasobu Skarbu Państwa.

Starosta podjął temat, trzypokojowe mieszkanie w Dziekanowie Leśnym o pow. ponad 46 m² zostało wyremontowane i umeblowane ze środków powiatu. 30 czerwca wprowadziła się tam czteroosobowa rodzina państwa Podhornov: Natalia, Ihor i dwoje dzieci. Oboje małżonkowie posiadają wyższe wykształcenie. Natalia jest nauczycielką języków angielskiego i hiszpańskiego, a Ihor jest inżynierem – mechanikiem i posiada także dyplom menadżera ekonomisty. Wojna przerwała ich kariery i życie na Ukrainie, dziś znajdą bezpieczny dom na terenie naszego powiatu w Dziekanowie Leśnym (gm. Łomianki).

Piękne mieszkanie wywołało łzy wzruszenia. Państwo Podhornov są wdzięczni naszym samorządowcom za okazaną pomoc. Słowa uznania wyraził również obecny na spotkaniu Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. W przekazaniu mieszkania uczestniczyli Starosta WZ Jan Żychliński, Wicestarosta Paweł Białecki, Jolanta Stępniak – Członek Zarządu Powiatu, radna powiatowa Anna Wieszczycka i pracownicy Starostwa odpowiedzialni za sprawy rodzinne i organizacyjne.

Witamy rodzinę w Polsce i życzymy powodzenia.

Zobacz również: