Kręcą kilometry dla Grodziska

Do 30 września trwa 5. edycja kampanii społecznej „Kręć kilometry” organizowanej przez fundację Allegro All For Planet, która promuje jazdę na rowerze jako najbardziej ekologiczną formę transportu. Do wygrania dla miast oryginalne stojaki rowerowe, a dla rowerzystów m.in. specjalnie zaprojektowane apteczki rowerowe.

Aby wziąć udział w akcji, należy zarejestrować się na stronie kreckilometry.pl i jako swoje miasto wybrać Grodzisk Mazowiecki. Następnie wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację „Kręć Kilometry” na smartfona (dostępna jest na urządzenia z systemem Android i iOS) i używać jej w trakcie rowerowych podróży. Każdy przejechany kilometr trafi na konto naszego miasta. W aplikacji jest możliwość wyboru także innych aktywności np. biegania, dlatego do włączenia się do akcji zapraszamy wszystkich uprawiających sport!

 Nowe stojaki rowerowe w oryginalnych kształtach pojawią się w 20 miastach, które zgromadzą do końca września największy dystans. W czasie kampanii, w aplikacji pojawiać się będą wyzwania, których ukończenie pozwoli na zdobycie także nagród indywidualnych, w tym między innymi specjalnie zaprojektowanej apteczki rowerowej. Zawiera ona niezbędne wyposażenie, a dzięki elementom odblaskowym poprawia także widoczność rowerzysty na drodze.

 Dotychczas Fundacja zainstalowała już ponad 1000 stojaków w 46 miastach. To przeszło 140 parkingów rowerowych. Stojaki są również przez Fundację ubezpieczane i konserwowane. Dlatego setki miast stara się, by ich mieszkańcy wywalczyli tę nagrodę w rowerowej rywalizacji na przejechane kilometry. Owocem tegorocznej kampanii będą nie tylko stojaki rowerowe.

grodzisk.pl

Zobacz również: