Dlaczego tak bardzo lubimy robić zdjęcia? Chcemy uwiecznić miło spędzony czas, ciekawe zakątki i sytuacje, które nam się przydarzyły. Zatrzymujemy przyjemne wspomnienia, żeby móc wrócić do nich po latach. I jeśli zwiedzając świat, często masz w ręku aparat, na pewno zainteresuje cię nasze zestawienie najbardziej fotogenicznych miejsc.


Kambodża – Świątynie Angkor


Naszą listę niezwykle fotogenicznych miejsc otwiera największy sakralny kompleks świata – Angkor w Kambodży. Na powierzchni 400 km2 znajduje się niemal 1000 buddyjskich i hinduistycznych świątyń, które powstawały od IX do XV wieku. Za najwspanialszą uznaje się świątynię Angkor Wat, do budowy której zużyto podobno więcej kamienia, niż na słynną Piramidę Cheopsa. Warto dodać, że przy Angkor Wat przez 37 lat pracowało ponad 50 tysięcy ludzi. Świątynia robi spore wrażenie. Jest idealnym obiektem do fotografowania.
Boliwia – Salar de Uyuni
Uważasz, że pozostałość po wyschniętym jeziorze nie jest specjalną atrakcją? Jeśli tak, powinieneś udać się do Boliwii i odwiedzić największe solnisko świata – Salar de Uyuni. To ogromna, biała przestrzeń. Wydaje się idealna do nakręcenia filmu fantasy. Solnisko zajmuje ok. 10 tys. km2, a skorupa solna ma ponad metr grubości.
Australia – Wielka Rafa Koralowa
Wielka Rafa Koralowa znajduje się na liście UNESCO. To miejsce, które po prostu czaruje. Rozciąga się na powierzchni niemal 345 tys. km2. Grubość warstwy koralowca, tworzącego Wielką Rafę Koralową to ok. 500 m. Ponad 900 wysp, tysiące pojedynczych raf, mnóstwo gatunków koralowców i ryb, a także zagrożonych gatunków, jak np. zielone żółwie. Wielka Rafa wydaje się być osobnym światem, który prezentuje całą paletę barw. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że świetnie wychodzi na zdjęciach.
Japonia – hanami
Hanami to święto podczas którego podziwia się kwitnące kwiaty wiśni. Japończycy uczynili z obserwowania roślinności prawdziwą magię. Gromadzą się na trawie, na kocach, czy pod drzewami i po prostu patrzą na piękne kwiaty. Dla mieszkańców Japonii hanami jest prawdziwym świętem. Okazałe kwiaty wraz z całą otoczką w okresie hanami, to świetny obiekt dla fotografów.
Chiny – rzeka Li
Rzeka Li płynie między wzgórzami i polami. Ma w sobie wiele uroku i przyciąga mnóstwo ludzi, którzy pasjonują się fotografią. Będąc tam warto udać się na spływ bambusową tratwą. Widok Chińczyków, którzy do łowienia ryb używają kormoranów, urocza wioska Fuli, miasteczko Yangshuo, świątynia w niewielkiej chatce, zwierzęta pasące się na łąkach – obiektów do zrobienia niesamowitych zdjęć jest wiele.
Indie -Tadź Mahal
Tadź Mahal w Agrze to znana budowla, która powstała z prawdziwej, wielkiej miłości. Mauzoleum z białego marmuru wprawia w zachwyt. 30 metrowa brama wejściowa, wykonana z czerwonego piaskowca, ogromna kopuła, ponad 40 metrowe minarety, czy fasady udekorowane kwiatami z marmuru, agatami i cytatami z Koranu –  tak wspaniała budowla jest bardzo wdzięcznym materiałem do fotografowania.
Madagaskar
Madagaskar to przede wszystkim wielkie baobaby i lemury. Ok. 80% roślin i zwierząt, jakie tam znajdziemy to endemity, czyli gatunki, które nie występują w żadnym innym miejscu na świecie. Ten fakt czyni miejsce wyjątkowym. Madagaskar docenią nurkowie, wspinacze i osoby uwielbiające dziką przyrodę. Zdjęcia tam zrobione podziwiane będą nawet przez tych, którzy uważają że są wyjątkowo odporni na urodę natury.
Maroko – Fez
Fez jako miasto z długą historią, oferuje niesamowite zakątki. Jednym z ciekawszych jest medyna, pochodząca z okresu wczesnego średniowiecza, są tam liczne placyki, zaułki, wąskie, klimatyczne uliczki i znana garbarnia Chouwara. Obiektami, które koniecznie powinny znaleźć się na fotografiach są meczety, pałace i fontanny.

Tanzania – Park Narodowy Serengeti

Park Narodowy Serengeti to dom dla wielu zwierząt. Zajmuje ok. 15 tys. km2 i wpisany jest na listę UNESCO. Widok antylop, zebr, czy gazeli przemierzających sawanny to niezwykle interesujący widok. Zdjęcia zrobione w tym miejscu często wygrywają we wszelkich konkursach. Jurorzy doceniają umiejętności fotografów i ich kunszt, ale to, co im się podoba, to „surowa prawda”, przedstawiona na fotografiach.

Chiny – Szanghaj

Szanghaj to futurystyczne drapacze chmur, chińskie Wall Street, wiele nowoczesnych obiektów, ale też niewielkie świątynie, mostki, czy ogrody Yuyuan. Dlatego miejsce to jest tak ciekawe i nietypowe. Łączy dwa różne światy, a jego atutami są kontrasty. W Szanghaju zrobisz wiele fascynujących zdjęć. Jedne z nich zaprezentują cuda nowoczesności, a inne obiekty, czy zakątki w tradycyjnym chińskim stylu.
Islandia – Hverir
Islandia kojarzy się z żywiołami wody i ognia. Obok skał i lodu, zobaczymy tam wybuchające wulkany i gejzery. Z pozoru, miejsce może nie wydaje się ciekawe, ale kiedy poobserwujemy je, damy mu nieco czasu, postaramy się dostrzec jego oryginalność, zobaczymy, że surowość jaką posiada idealnie prezentuje się na fotografiach. Zakątkiem, który szczególnie polecamy jest Hverir, położony na północy wyspy. To miejsce, gdzie ziemia gotuje się pod stopami. Turyści powinni poruszać się tylko wyznaczonymi szlakami, w innym przypadku może dojść do poważnych poparzeń. Widok oparów unoszących się nad źródłami potrafi przykuć uwagę. Jeżeli podczas jednej podróży chcesz uchwycić na zdjęciach i wodę i ogień, koniecznie odwiedź Islandię.
USA – Wielki Kanion Kolorado
Nie może w naszym zestawieniu zabraknąć Wielkiego Kanionu Kolorado. Miejsce to zaskakuje intensywnością i różnorodnością kolorów, ogromnymi formacjami skalnymi, labiryntami i równinami. Oferuje arcyciekawe wschody oraz zachody słońca. Zdjęcia Wielkiego Kanionu Kolorado obejrzeć można na wielu okładkach najlepszych magazynów podróżniczych. Nie ma możliwości, by nie zachwycić się tym miejscem.
źródło: pansamolocik.pl

Zobacz również: