Jeśli jeszcze nie macie jeszcze planów na majówkę, z pewnością ucieszy Was ta wiadomość: w tym roku w maju można cieszyć się aż dwoma długimi weekendami! Gdzie warto wtedy wyjechać, aby świetnie się bawić, wypocząć i jednocześnie nie przepłacić za podróż? O najlepszych kierunkach opowiada ekspert FRU.PL.

 Boże Ciało za granicą

Drugim długim weekendem w maju możemy cieszyć się dzięki wypadającemu pod koniec miesiąca świętu Bożego Ciała, które w tym roku pokrywa się z Dniem Matki. Ci, którzy zdecydują się na urlop w piątek, będą mogli odpoczywać aż przez cztery dni! To świetna alternatywa dla podroży na początku maja. Jak mówi Maciej Knopa z FRU.PL, dzięki temu można sporo zaoszczędzić:

Maj to początek wakacyjnego sezonu w turystyce. Ceny zaczynają rosnąć, również w przypadku biletów lotniczych, jednak najdrożej jest podczas pierwszego wolnego weekendu, na początku maja. Szczególnie teraz, kiedy pozostało już tylko nieco ponad dwa tygodnie. Z drugiej strony, kto nie marzy o zagranicznej majówce! Dlatego właśnie warto wybrać drugi weekend, od 26 do 29 maja. Zarówno bilety lotnicze, jak i zakwaterowanie w hotelu jest wówczas nawet o kilkadziesiąt procent tańsze!

Miejski weekend

Wśród najpopularniejszych kierunków na tegoroczną majówką królują oczywiście miasta. Polacy coraz chętniej wypoczywają w zagranicznych metropoliach.

– City Break, czyli krótki urlop w mieście, to coraz popularniejszy sposób spędzania urlopu. Z jednej strony dla Polaków kuszące są koszty, bo taki wyjazd może kosztować nawet niecałe 500 zł włącznie z przelotem i zakwaterowaniem, z drugiej – mnogość atrakcji. Do najpopularniejszych kierunków należą Londyn, Paryż, Rzym i Mediolan – podsumowuje przedstawiciel FRU.PL.

W tej chwili bilety lotnicze do tych miejsc można upolować już od 143 złotych, i to za podróż w dwie strony! To znacznie mniej niż w przypadku długiego weekendu zaczynającego się na początku maja. Jeżeli chcecie dodatkowo ograniczyć koszty związane z wypadem, Maciej Knopa z FRU.PL podpowiada, jak to zrobić:

Przede wszystkim, warto sprawdzić ceny lotów w elastycznych datach, na przykład dzień przed lub po planowanym wstępnie wylotem. Na FRU.PL dzięki kalendarzom cenowym możecie w prosty sposób porównać ceny na przestrzeni miesiąca. Czasami dzięki temu można upolować bilet nawet za połowę ceny, a przecież przesunięcie urlopu o jeden dzień to nie problem. Dobrze jest także sprawdzić, czy dzięki wybraniu podróży powrotnej w poniedziałek rano zamiast w niedzielny wieczór również nie będzie znacznie taniej.

Wstęp do wakacji

Cztery wolne dni to świetna okazja, aby nie tracić zbyt wiele urlopu i już teraz pozwolić sobie na wakacje. Świetnym kierunkiem na taki wypad będą europejskie wyspy. Nawet 5-7-dniowa podróż pozwoli wejść w prawdziwie letni nastrój, a dzięki temu, że to dopiero początek sezonu, można spodziewać się jeszcze względnie pustych plaż, bez tłumu turystów. W tym roku wyspiarskim hitem okazuje się Malta. Ta coraz popularniejsza wśród podróżników wyspa kusi nie tylko plażami i wspaniałą pogodą. O Malcie mówi się, że to „muzeum na świeżym powietrzu” – stolica kraju, Valetta może poszczycić się największym nagromadzeniem zabytków na metr kwadratowy. I to nie byle jakich zabytków – lata panowania joannitów zaowocowały pałacami i kościołami ociekającymi bogactwem oraz wieloma tajemnicami, które spędzają sen z powiek miłośnikom teorii spiskowych. Podczas wizyty na Malcie warto odwiedzić także pobliską wysepkę Gozo i Błękitną Lagunę – miejsce, gdzie woda jest podobnież najintensywniej lazurowa w całej Europie!

– Malta kusi podróżników także cenami. Lot na długi weekend majowy można upolować w tej chwili już za niespełna 500 zł, a jeżeli zdecydujecie się przedłużyć pobyt o dzień lub dwa, można spodziewać się cen niższych o kolejne 200 złotych! – dodaje Maciej Knopa.

Wśród innych wysp, które zdecydowanie warto odwiedzić, ekspert wymienia także Majorkę, Sycylię oraz Teneryfę: – Podróż na wyspę to świetny pomysł dla tych, którzy mają ograniczony budżet na swoje majowe wakacje. Dzięki Smart Connection, czyli lotom łączonym, z przesiadką, teraz takie połączenia są tańsze nawet o 90%. A formuła tych połączeń została zoptymalizowana w taki sposób, by podróżnicy mogli w prosty sposób ułożyć sobie wypad „multi-city” – w jednej podróży zwiedzić też na przykład Londyn czy Rzym – dodaje przedstawiciel FRU.PL.

Pomysły na Dzień Matki

Tegoroczne święto Bożego Ciała wypada dokładnie w Dzień Mamy. Zagraniczny wypad będzie z pewnością świetną niespodzianką – albo idealną okazją do wspólnej podróży. Wśród kierunków, które cieszą się największym zainteresowaniem w związku z Dniem Matki, Maciej Knopa wymienia Wenecję, Rzym z Watykanem oraz Barcelonę.

Coraz częściej zamiast kwiatów i upominków na różne okazje, decydujemy się na niebanalny prezent – podróż! – mówi Maciej Knopa – Sporym zainteresowaniem w kontekście Dnia Mamy i Dnia Ojca cieszą się City Breaki – pakiety łączące przelot i hotel. To wygodny sposób podróżowania, nawet dla seniorów. A ceny są naprawdę kuszące – wypad do Rzymu w trakcie majówki to wydatek nawet nieco ponad 800 zł – podsumowuje ekspert FRU.PL.

Zobacz również: