Mafia z Piotrem Cyrwusem na czele powraca. Tym razem będzie grasować w sieci dłużej i zbierać fundusze na pomoc kotom. Mini serial oparty o motywy znane z gangsterskich filmów to główny element kampanii społecznej platformy charytatywni.allegro.pl. Akcję można wesprzeć licytując specjalne mafijne pakiety, wystawiając na ten cel przedmiot lub kupując wirtualną cegiełkę.

Mafia w sieci jest kontynuacją kampanii społecznej sprzed czterech lat, która podbiła serca polskich internautów. Wówczas wiele osób czekało na zapowiadany przez twórców ciąg dalszy, który w końcu nastąpił. Tym razem mafia pod kierownictwem swojego szefa (w tej roli ponownie Piotr Cyrwus) w ramach układu zawartego z policją musi pomóc w zbiórce funduszy na koty. W tym celu członkowie gangu postanawiają zostać youtuberami, a każdy odcinek to inny pomysł na biznes w sieci. Na początek zakładają kulinarnego vloga. Co z tego wyniknie, można się przekonać zaglądając na kanał youtube charytatywni.allegro.pl/mafiawsieci. Premiera kolejnych odcinków w każdy wtorek. W obsadzie znajdziemy: Piotra Cyrwusa, Michała Czerneckiego, Marcina Sztabińskiego, Piotra Bujnowskiego, Krzysztofa Kiersznowskiego oraz Bohdana Łazukę.

Pomoc w ramach akcji odbywa się na platformie charytatywni.allegro.pl na dwa sposoby: poprzez licytację jednego z mafijnych pakietów, czyli gadżetów które nawiązują do fabuły poszczególnych odcinków lub kupno cegiełki „Piątaka dla bezdomniaka”.

Ponadto, serwis umożliwia jeszcze jeden rodzaj pomocy – wystawianie na aukcje swoich przedmiotów, które podobnie jak mafijne pakiety mogą stać się obiektem pożądania licytujących. W ten sposób można zgromadzić wirtualną społeczność, która aktywnie wspiera określony cel. Tym razem są to zwierzęta – podopieczni Fundacji Miasto Kotów. Projekt realizowany jest w pełni charytatywnie, co oznacza, że całkowity dochód z aukcji jest przekazywany na konto ich organizatora.

Na platformie działa obecnie 140 organizacji, wśród nich m.in. fundacja Mam Marzenie, Centrum Zdrowia Dziecka, WOŚP czy Mimo wszystko. Do tej pory serwis odwiedziło 8 mln użytkowników, a organizacjom udało się zebrać ponad 9 mln złotych.

Źródło informacji: Allegro Sp. z o.o.

Zobacz również: