Już w sobotę, 9 kwietnia br., od godziny 10:00 w Teatrze Studio Buffo w Warszawie będzie miała miejsce nietypowa inicjatywa, podczas której zainteresowane osoby będą mogły oddać krew, a także zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS Polska. „Moja krew – Twoja krew” to charytatywna akcja, której organizatorem jest grupa siedmiu młodych artystek związanych z Teatrem. Ponieważ reprezentują one świat sztuki i ważne cele zawsze z nią łączą, akcja odbywa się właśnie w Teatrze Studio Buffo. Dawców krwi i potencjalnych dawców szpiku wspierają artyści.

W tym roku przypada już trzecia edycja tej szlachetnej akcji krwiodawstwa, która została zainicjowana 3 lata temu, podczas heroicznej walki o uratowanie Julii Niewiadomskiej, pięknej, młodej tancerki Teatru Studio Buffo.  To inne artystki, koleżanki Julii były autorkami tej inicjatywy pod hasłem „Moja Krew – Twoja krew” i chociaż Julii nie udało się uratować, to pamięć o niej odżywa choćby dzięki tej akcji.

Naszym celem jest zachęcanie do pomocy, która nic nie kosztuje! – entuzjastycznie opowiadają organizatorki – Chcemy szerzyć dobro, bezinteresowność i miłość, a ponieważ przez muzykę najłatwiej jest dotrzeć do młodych ludzi właśnie w ten sposób zachęcamy ich do bezinteresownego wsparcia. Przypadek Julki potwierdza, jak ważne jest życie. Choć Julka przegrała walkę, my dalej się nie poddajemy! Jest w  nas nadzieja, że poruszymy serca ludzi, którzy potrzebują idei i impulsu, aby przezwyciężyć zwykłe lenistwo. Po raz trzeci obalamy też mity o dużych igłach, bólu i niebezpieczeństwie. Tak mało trzeba, żeby pomóc drugiej osobie i jednocześnie usatysfakcjonować samego siebie! Prosty gest, a może okazać się bezcenny.

W tym roku po raz kolejny będzie można oddać krew oraz zostać potencjalnym dawcą szpiku. Potencjalni dawcy szpiku mogą się rejestrować przez cały dzień. Rejestracja do bazy potencjalnych dawców odbywa się w gmachu Teatru, gdzie w sobotę będą czekali również przedstawiciele Fundacji DKMS Polska

– Fundacja DKMS Polska chętnie wspiera i angażuje się w podobne inicjatywydeklaruje Dorota Wójtowicz-Wielgopolan, Rzecznik Prasowy Fundacji DKMS Polska –  Dzięki nim możemy dotrzeć do młodych ludzi i zwrócić ich uwagę na skalę problemu, jakim jest zachorowalność na nowotwory krwi.  Jeśli przy okazji uda nam się zachęcić ich do rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku, to takie akcie nabierają jeszcze większego sensu.  W  sobotę w Studio Buffo będziemy więc edukować oraz  rozprawiać się z mitami związanymi z pobraniem szpiku kostnego. Pamiętajmy, że jeden nasz drobny gest może być szansą dla kogoś, kto walczy o swoje czyjeś życie!

W tym roku na deskach Teatru Studio Buffo zagrają: Kortez, Marcelina, Sławek Uniatowski, Michał Sobierajski, Zespół Dziewczyny, SouLadies. Dla najmłodszych wystąpią artyści ze Studia Tanecznego „Akcent”, Klaun Kluseczka, a w  „Muzyczną podróż w świat bajek” zabiorą ich młode gwiazdy polskiego dubbingu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Przez cały dzień trwania akcji będą też atrakcje dla najmłodszych, którzy przyjdą z rodzicami, takie jak  kącik zabaw i malowania twarzy. Nieco starsi będą mogli m.in. wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, posłuchać muzyki na żywo DJa We Have Cookies, obejrzeć pokaz szczudlarzy z Fundacji Form.Art oraz  wziąć udział w konkursach z nagrodami. Ponadto wszyscy goście akcji zostaną poczęstowani ciepłą zupą oraz herbatą.

9 KWIETNIA od godziny 10:00, W TEATRZE STUDIO BUFFO przy UL. KONOPNICKIEJ 6 w WARSZAWIE

 

Zobacz również: