Firma Rossmann przygotowała w tym roku rekordową liczbę płatnych wakacyjnych staży dla 27 studentów. Będą mieli szansę sprawdzić się w centrali firmy.

Rossmann uczestniczy w programie „Praktykuj w Łodzi”, który jest częścią projektu „Młodzi w Łodzi” realizowanego przez Urząd Miasta przy współpracy z największymi łódzkimi pracodawcami. W 2016 roku odbędzie się piąta edycja. Dotychczas żadna firma nie przygotowała tak rozbudowanej oferty jak Rossmann. To szansa dla studentów, którzy już podczas studiów myślą o swojej przyszłej karierze zawodowej. Najwięcej osób, bo aż 15 przyjmiemy do Działu Logistyki, gdzie czekają na nich takie zadania jak: zarządzanie zapasami w sklepach, prognozowanie wielkości sprzedaży czy planowanie dostaw do drogerii.

Tak jak w latach ubiegłych o staż można się ubiegać w: administracji, rewizji, kadrach i płacach, zakupie, BHP i HR. Zupełną nowością są staże w działach: prawnym, analiz obrotu towarowego, księgowości i sekcji obsługi klienta.

Praktyki potrwają od jednego do czterech miesięcy, od czerwca do września (poniedziałek-piątek). Staż da możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej na uczelni, ale przede wszystkim uzyskania praktycznego doświadczenia. Wszystkie staże będą płatne, a każdy stażysta będzie miał zapewniony jeden ciepły posiłek dziennie.

Od 2012 roku w Rossmannie w programie „Praktykuj w Łodzi” wzięło udział 37 studentów. Większość z nich została zatrudniona w naszej firmie i pracuje w niej do dziś.

Jak można aplikować do centrali Rossmanna? Swoje CV należy składać drogą elektroniczną od 1 do 30 kwietnia br. poprzez stronę: wwww.praktyki.lodz.pl. Pamiętajcie, że każdy kandydat może złożyć dwie aplikacje (do dwóch pracodawców lub dwóch działów jednej firmy). W pierwszym etapie zgłoszenia będą analizowane przez pracowników Urzędu Miasta Łodzi pod kątem zgodności z wymaganiami pracodawców zawartymi w ofercie stażu. Następnie utworzona będzie krótka lista najlepszych kandydatów. W kolejnym etapie kwalifikacji pracodawcy dokonają dalszej selekcji: zaproszą wybranych kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne i następnie wybiorą stażystów. Lista przyjętych na staż zostanie ogłoszona 1 czerwca br.

Zobacz również: