Miasto Nanning w Regionie Autonomicznym Guangxi Zhuang zostało niedawno ocenione jako jedno z 10 najszczęśliwszych miast w Chinach. Informację podano podczas ceremonii wręczenia nagród w audycji telewizyjnej „Głos każdego, życie każdego” w Centralnej Telewizji Chińskiej.

Burmistrz miasta pan Zhou Hongbo powiedział przy odbieraniu nagrody podczas ceremonii, że nadal kontynuowanych będzie 10 programów z ukierunkowaniem na mieszkańców, w tym na transport, opiekę zdrowotną i bezpieczność żywności. Pan Zhou Hongbo oświadczył również, że miasto Nanning przekształci się w metropolię transportu wraz z planowaną budową metra, udoskonaloną siecią transportu publicznego, kolejnymi autobusami z nowymi źródłami energii i rowerami publicznymi, które dodadzą wygody w ramach systemu transportu i poprawią życie mieszkańców.

Wyniki badań odzwierciedlają wyższy poziom ogólny zadowolenia ludności, podał Jiang Shiming, główny reżyser audycji telewizyjnej „Głos każdego, życie każdego”. Według Jiang Shiming, Nanning znalazł się na liście dziesięciu najszczęśliwszych miast w wyniku wyższej liczby respondentów, którzy czuli się w trakcie badań szczęśliwsi od średniej krajowej.

Władze miejskie Nanning starały się rozwiązać problemy życia codziennego mieszkańców, w tym problemy w ramach opieki społecznej, opieki zdrowotnej, edukacji, środowiska naturalnego oraz podnieść poziom życia, by mieszkańcy poczuli się szczęśliwsi i mieli więcej nadziei. Nie trudno zauważyć oznaki znacznej poprawy sektora ekonomicznego i socjalnego w Nanning, analizując ubiegłoroczną listę zrealizowanych zadań.

Poza zdobyciem tytułu jednego z dziesięciu najszczęśliwszych miast, Nanning wygrał także inne, w tym „Miasto narodowego ogrodu ekologicznego”, „Narodowe miasto pokazów awansu naukowego i technologicznego”, „Narododowe modelowe miasto wzajemnego wspierania sił cywilnych i zbrojnych”, „Narodowe miasto prezentacji handlu elektronicznego”. Dla mieszkańców jest więc zaszczytem, iż mogą mieszkać w takim właśnie mieście.

Źródło: Nanning Municipal Bureau of News

Zobacz również: