Piłkarz reprezentacji Niemiec Max Kruse został wykreślony z listy kadrowiczów na najbliższe mecze towarzyskie z Anglią i Włochami. 28-letni napastnik naraził się selekcjonerowi Joachimowi Loewowi niestosownym zachowaniem. Niemcy będą rywalem Polski na Euro 2016.
– Kruse nie spełnił swojej roli jako wzór do naśladowania i wykazał brak profesjonalizmu – napisano w komunikacie Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB).

Decyzję Loew podjął po tym, jak wyszło na jaw, iż 14-krotny reprezentant kraju spędził całą noc w jednym z berlińskich nocnych klubów, świętując 28. urodziny. Z relacji dziennika „Bild” wynika, że w pewnym momencie napastnik VfL Wolfsburg wyrwał obecnej tam kobiecie telefon komórkowy i skasował zdjęcia, które zrobiła bez jego zgody.

– Byłem bardzo zdenerwowany i być może zareagowałem trochę przesadnie – przyznał Kruse.

Ponadto w lutym pisano w niemieckich mediach, że ten sam zawodnik spędził w Berlinie całą noc grając w pokera, a następnie zostawił w taksówce swoją wygraną – 75 tysięcy euro. Według „Bilda”, wówczas spotkała go za to kara finansowa ze strony Wolfsburga.

– Max znów zachował się nieprofesjonalnie. Nie toleruję tego. Chcę mieć w kadrze piłkarzy skoncentrowanych na futbolu i mistrzostwach, także pomiędzy meczami – stwierdził Loew.

Szkoleniowiec wielokrotnie przestrzegał, że nie będzie akceptował tego typu niestosownej postawy.

– Na mistrzostwa Europy do Francji jedziemy po to, żeby coś sobą reprezentować – mówił wcześniej, sugerując że chodzi nie tylko o aspekt sportowy.

Źródło: sport.pl

Zobacz również: