Po ubiegłorocznym sukcesie I Międzynarodowego Turniej Dzieci i Młodzieży „Warszawska Syrenka” postanowiliśmy wypłynąć na szerokie wody i pokazać dziecięcą szermierkę w jej najlepszym wydaniu. W drugiej edycji tego turnieju spodziewamy się rekordowej liczby zawodników – na planszach Klubu Sportowego Warszawianka staną dziewczynki i chłopcy z klubów szermierczych m.in. z Niemiec, Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy, Czech i Słowacji.

Turniej organizowany jest z myślą o dzieciach i młodzieży. Podstawowe cele to popularyzacja szermierki, promowanie zdrowego stylu życia, propagowanie zasad fair-play oraz upowszechnianie aktywności ruchowej zarówno wśród młodzieży, dzieci jak i dorosłych. Turniej jest „przyjazny dla rodziny”, o czym będzie łatwo się przekonać, przychodząc 09-10 kwietnia 2016 roku na ul. Piaseczyńską 71 w Warszawie z całą rodziną. Na turnieju „Warszawska Syrenka” spotkasz aktualne gwiazdy sportu i telewizji, poczujesz emocje w czystym wydaniu, obudzisz w sobie kibica lub po prostu spędzisz dobrze czas w doborowym towarzystwie małych dam i rycerzy…

A może spróbujesz swoich sił na kolejnych zawodach?
Szermierka jest sportem absolutnie dla każdego – przykładem są liczne rodziny uprawiające szermierkę rekreacyjnie.

Ta skala przedsięwzięcia nie wzięła się znikąd. Organizowany od 5 lat największy w tej części Europy turniej dorosłych Amatorów skupiający co roku prawie setkę zawodników stał się naturalną platformą do promowania piękna szermierki. I tak, przy współpracy z Polskim Związkiem Szermierczym udało się wykorzystać położenie geograficzne i potencjał Warszawy, połączyć pasję z zapałem oraz przełożyć to wszystko na działania – zorganizować turniej pod nazwą „Warszawska Syrenka”.

Szermierka ma wspaniałe europejskie tradycje historyczne. W wielu krajach obok nurtu wyczynowego szermierka funkcjonuje jako znakomita forma rekreacji ruchowej i psychicznej. Kojarzona z nowoczesnym stylem życia stała się inspiracją dla projektantów mody, scenarzystów filmowych lub dyrektorów kreatywnych w agencjach reklamowych. Trening szermierczy kształtuje cechy, które w życiu pomagają w rozwiązywaniu problemów, pomaga odstresować się na dłużej lub po-prostu – nie stresować się.

Bez wsparcia ani rusz

Turniej „Warszawska Syrenka” jest współfinansowany przez Gminę Mokotów – Miasta Stołecznego Warszawy i zostało wpisane w obchody 100-lecia Mokotowa. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, firm i organizacji na zasadach „non-profit” sale sportowe Warszawianki przyjmą ponad 400 zawodników z kilku krajów Europy.

9 kwietnia 2016 (sobota) od godz. 10:00 rozpocznie się turniej dorosłych amatorów. Zawodniczki i zawodnicy z Polski i zagranicy, podobnie jak w latach ubiegłych skrzyżują swoje szpady na Warszawiance aż do wyłonienia zwycięzcy w kategorii mężczyzn oraz w kategorii kobiet. Nie odbędzie się bez niespodzianek – w ramach pokazów specjalnych będą stoczone walki min. z vice Mistrzami Olimpijskimi z Pekinu oraz parę innych atrakcji z udziałem czołowych zawodników.

Następnego dnia, 10 kwietnia 2016 (niedziela), o godzinie 10:00 wystartuje turniej dzieci i młodzieży, w wyniku którego wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik oraz zawodniczka w poszczególnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja wśród młodszych adeptów szermierki jest bardzo zacięta. Walki dzieci i młodzieży niejednokrotnie potrafią zaskoczyć poziomem. Dodatkowo wiążą się z olbrzymimi emocjami, które często udzielają się zarówno kibicom, rodzinom jak i trenerom. Turniej dzieci i młodzieży jest idealną okazją do zobaczenia wszystkiego tego co niesie ze sobą sport – wzloty i upadki, radość z wygranej, gorycz porażki. Serdecznie zapraszamy – tym bardziej, że na planszach staną przyszli reprezentanci swoich krajów a być może nawet przyszli olimpijczycy!

Akcja charytatywna dla Jacka Gaworskiego.
W trakcie turnieju będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla Jacka Gaworskiego. Więcej na: http://jacekgaworski.pl

Wstęp dla wszystkich widzów, kibiców i pasjonatów szermierki jest bezpłatny.

Zobacz również: