W imieniu organizatorów imprezy, Stowarzyszenia „Marijampoliečiai”, Miasta Mariampol na Litwie oraz centrum sportowego „Sūduva”, serdecznie zapraszamy na III Maraton Miejski „Bieg dla Mariampola 2016”.

Maraton odbędzie się w dniu 29 maja 2016 r. na ulicach Mariampola na trzech dystansach: 21.098 km, 10 km i 5 km.

Głównym celem imprezy jest zainteresowanie mieszkańców miasta sportami biegowymi, zachęcenie do zdrowszego i bardziej aktywnego życia oraz promocja Mariampola. W tym roku chcielibyśmy zaprosić partnerów z innych krajów, z którymi przyjaźni się Mariampol. Impreza przyciąga szczególną uwagę mediów zarówno przed jego rozpoczęciem i po jej zakończeniu – zachęcają organizatorzy.

Zapraszamy wszystkich na największą imprezę w Mariampolu, która odbędzie się podczas „Dni Miasta Mariampola” i do wzięcia udziału w „Biegu dla Mariampola 2016”. Wszystkim Miastom partnerskim oferujemy bezpłatną rejestrację na to wydarzenie – dodają organizatorzy.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie załączonego formularza i przesłanie go na adres: begimas@marijampolieciai.lt
Pod tym samym adresem emaliowym zostaną również udzielone odpowiedzi na jakiekolwiek pytania.

Formularz rejestracyjny – wersja polska Formularz rejestracyjny

Formularz rejestracyjny – wersja angielska Form of registration

„Bieg dla Mariampola” jest wyjątkowy, ponieważ jest to jedyny bieg w Mariampolu, który zrzesza profesjonalnych sportowców, amatorów, dzieci, rodziny i osoby niepełnosprawne w jednym miejscu. Stał się on już świętem i tradycją miasta. Jest on również wyjątkowy, ponieważ jest wydarzeniem niekomercyjnym i fundusze zebrane każdego roku, które nie zostaną wydane na organizację są przekazywane z powrotem na rozwój Mariampola. Rok temu, fundusze zostały przekazane na rzecz organizacji, które pracują z osobami niepełnosprawnymi, w celu zachęcenia ich do dalszego rozwoju. W tym roku fundusze zostaną przekazane na rozwój przestrzeni Mariampola. W ubiegłym roku „Bieg dla Mariampola” liczył 500 uczestników. W tym roku organizatorzy spodziewają się przyciągnąć około 800 entuzjastów i jeszcze więcej zwolenników.

Zobacz również: