Cerrad Czarni Radom wygrali z LOTOS Trefl Gdańsk 3:1 (25:16, 27:25, 23:25, 25:22) w meczu 23. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został jeden z najbardziej utalentowanych naszych siatkarzy Artur Szalpuk.

Gospodarze wygrali zasłużenie i zachowali szanse awansu do czołowej czwórki drużyn po fazie zasadniczej PlusLigi. Gdańszczanie w kolejnym meczu musieli sobie radzić bez swojego chorego lidera Mateusza Miki. Już w pierwszym secie było wyraźnie widać, jak ta strata silnie odbiła się na grze gości. LOTOS Trefl grał fatalnie w ataku.

Jeden z meczów 23. kolejki zostanie rozegrany na stołecznym Torwarze. AZS Politechnika Warszawska podejmie PGE Skrę Bełchatów. – Wielokrotnie już mówiłem, że PGE Skra to jest dodatkowy zastrzyk do budżetu z biletów chyba w każdym mieście. To jest zespół, który ma dobrą markę i Mariusza Wlazłego, który przyciąga kibiców. Bełchatowianie wykonali niesamowicie dobra pracę, jeśli chodzi o budowanie marki i ludzie chcę oglądać ich w akcji. My poziomem organizacyjnym dostosujemy się, a mam nadzieję że przewyższymy to, co będzie się działo na boisku. A tam będzie ciekawie, bo mamy w swoim składzie mistrza świata Pawła Zagumnego, który w Gdańsku udowodnił, że nadal jest w mistrzowskiej formie. Zresztą cały nasz zespół nie ma zamiaru pękać, chce się postawić PGE Skrze – powiedział członek zarządu warszawskiego klubu Marcin Bańcerowski, cytowany na stronie internetowej PlusLigi.

Autor/Źródło: PZPS fot. Agnieszka DerlatkaA1 A9 AAAA AAAAA

 

Zobacz również: