W połowie kwietnia (15-16) w Zabrzu odbędą się Międzynarodowe Targi Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej. Targi towarzyszą międzynarodowej konferencji, poświęconej turystyce dziedzictwa przemysłowego, organizowanej od dziesięciu lat w Zabrzu pod auspicjami Światowej Organizacji Turystyki i wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Do udziału w targach zapraszano przedstawicieli instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, przedstawicieli kopalń udostępnionych do zwiedzania przez turystów, szlaków turystyki poprzemysłowej, browarów otwartych dla ruchu turystycznego, winnic  i winiarni, szlaków rękodzieła artystycznego, podziemnych tras turystycznych, fortyfikacji, przedstawicieli miast i regionów, wydawnictw turystycznych. Dla odwiedzających przewidziane są liczne konkursy i atrakcje, degustacje regionalnych specjałów, występy muzyczne, warsztaty rzemieślnicze oraz warsztaty edukacyjne. Podczas imprezy odbywać się będą także prezentacje i odczyty.

Co roku targi skupiają wielu wystawców – przedstawicieli instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, przedstawicieli miast i regionów z Polski, Francji, Ukrainy, Niemiec, Belgii, Tunezji, Rosji, Słowacji, Włoch, Czech.

TTG

Zobacz również: