Masz kilka minut, czekając na autobus, metro lub pociąg? Zamiast bezmyślnie wpatrywać się w telefon, możesz zająć się czymś o wiele przyjemniejszym.
Francuskie miasto Grenoble postanowiło zająć się zjawiskiem oczekiwania na autobus w dość nietypowy a jednak kreatywny sposób. Przy przystankach pojawiły się automaty Short Edition drukujące darmowe opowiadania, wiersze lub inne krótkie formy literackie. Za całym przedsięwzięciem stoi Christophe Sibieude pomysłodawca i założyciel stowarzyszenia Short Edition, dzięki któremu baza opowiadań ciągle się powiększa. Dotychczas na terenie miasta zostało zamontowanych osiem automatów.

W zależności od tego ile minut chcemy spędzić na lekturze, naciskamy jeden z trzech guzików oznaczonych ‚1’, ‚3’ lub ‚5’.

Po chwili na wąskim papierowym pasku otrzymujemy naszą historię. Wydruk jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu niż tradycyjna papierowa książka, a także nie wiąże się z żadnym zobowiązaniem z naszej strony. Z łatwością możemy po przeczytaniu schować karteczkę, zostawić w autobusie dla kolejnego pasażera lub po prostu wyrzucić.

Źródło: thisiscolossal.com

Zobacz również: