W poniedziałek 14 marca o godzinie 18.00 Bogoria we własnej hali w jednym z kluczowych spotkań w walce o awans do fazy play-off Superligi podejmie Polonię Bytom. Zespół ze Śląska jest bezpośrednim rywalem grodziszczan w rywalizacji o czwarte miejsce po rundzie zasadniczej. Pierwsze cztery drużyny po 22. kolejkach spotkają się w półfinałach rozgrywek. Obecnie ekipa Bogorii po 16. rundach gier znajduje się na piątym miejscu w tabeli Superligi tracąc zaledwie dwa punkty do czwartej Polonii.

Spotkanie Bogorii z zespołem z Bytomia będzie rozgrywane w ramach 18. kolejki wcześniej jeszcze Polonia zagra we własnej hali z trzecim w tabeli Kolpingiem Frac Jarosław zaś podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego 11 marca udadzą się na wyjazd do Ostródy na rywalizację z Morlinami, które obecnie okupują 9. pozycję. W meczu między tymi drużynami na Śląsku górą była nasza drużyna 3:1. Dwa punkty w tej rywalizacji zdobył Daniel Górak, wygrywając z Tomasem Konecnym i Niagolem Stoyanovem. Jedno oczko „dorzucił” Paweł Fertikowski, który 14 marca nie wystąpi w Grodzisku Mazowieckim ponieważ w dalszym ciągu przechodzi rehabilitacje po kontuzji biodra. W jego miejsce w tym niezwykle ważnym dla naszego zespołu spotkaniu wystąpi Oh Sang Eun, który jest w doskonałej dyspozycji w tym sezonie o czym świadczy fakt, że jego bilans w Superlidze wynosi obecnie 11 zwycięstw i O porażek. Optymizmem napawa również start Daniel w trakcie Drużynowych Mistrzostw Świata. „Góra” spośród siedmiu pojedynków singlowych wygrał pięć i tylko dwa przegrał. Przyglądając się jego spotkaniom w Malezji widać było, że jest on naprawdę w bardzo wysokiej dyspozycji. Wraz z reprezentacją Polski zajął on 9. Miejsce. Liczymy również, na dobry występ Kuby Kosowskiego, który tydzień temu występował w turnieju Challenger Series i zajął tam czwarte miejsce.

O sile naszych przeciwników stanowi głównie Czech Tomas Konecny, który w indywidualnym rankingu Superligi zajmuje 3. Lokatę (bilans 20 zwycięstw 8 porażek). Wspierany jest on przez reprezentanta Włoch Niagola Stoyanova i zawsze groźnego Pawła Chmiela, który w tym sezonie pokonał już m.in. Kaia Yoshidę. Czy Bogoria po raz kolejny w tym sezonie pokona Polonię Bytom i zbliży się do upragnionych play-off-ów. O tym wszystkim będziecie mogli się przekonać 14 Marca przychodząc o godzinie 18 do naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Zawodnicy liczą na waszą obecność.

--

Zobacz również: