Dobra wiadomość dla młodych kierowców z Grójca i okolic. Już niedługo, aby zdać egzamin na prawo jazdy, nie będą musieli przyjeżdżać do Warszawy. Wczoraj radni województwa podjęli decyzję o utworzeniu kolejnego terenowego oddziału WORD. Tym razem w Grójcu.

Będzie to już szósta filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w naszym województwie. Terenowe oddziały działają już w: Mławie (oddział WORD w Ciechanowie), Garwolinie (oddział WORD w Siedlcach), Kozienicach i Zwoleniu (oddział WORD w Radomiu) oraz Sochaczewie (oddział WORD w Płocku).

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców. We wrześniu ubiegłego roku otworzyliśmy filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sochaczewie, a dziś zdecydowaliśmy o uruchomieniu takiego ośrodka w Grójcu – wyjaśnia marszałek Adam Struzik. – To jest bardzo duży powiat, w którym zapotrzebowanie zarówno na egzaminy, jak i na szkolenia jest ogromne. Dlatego myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni z takiego właśnie rozwiązania.

Według danych warszawskiego WORD-u w ubiegłym roku w stolicy do egzaminów teoretycznych przystąpiło blisko 12 tys. mieszkańców powiatu grójeckiego i powiatów okolicznych (pruszkowskiego, grodziskiego i piaseczyńskiego), a do egzaminów praktycznych – pond 11,5 tys.

– Egzaminy na prawo jazdy w Grójcu będzie można zdawać jeszcze w tym roku. Dzięki uprzejmości lokalnych władz samorządowych udało się znaleźć dobrą lokalizację. Ośrodek będzie działał na terenie Grójeckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dodaje Dariusz Marek Szczygielski dyrektor warszawskiego WORD.

Zobacz również: