Jarosław Kaczyński
źródło: TVP Info (Youtube)

Lider Prawa i Sprawiedliwości nie ma powodów do radości. Jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego trafił do szpitala. Konkretnie chodzi o senatora PiS Stanisława Karczewskiego. Oto szczegóły.

Współpracownik prezesa Kaczyńskiego przeszedł operację

Z pewnością ta wiadomość może zaniepokoić sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Senator Stanisław Karczewski, bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, musiał poddać się operacji.

Były marszałek Senatu to jeden z najbliższych ludzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Blisko 67-letni polityk często towarzyszy liderowi PiS podczas wyjazdów. Teraz przez jakiś czas nie będzie mógł tego robić.

Jak wspomnieliśmy, Karczewski przeszedł operację. Lekarze przeprowadzili zabieg na początku października. Nie wiadomo z jakiego powodu człowiek Kaczyńskiego trafił do szpitala. Natomiast wiemy, w jakim jest obecnie stanie.

Zdaniem dziennikarzy senator Prawa i Sprawiedliwości czuje się dobrze. Świadczyć o tym mogą słowa samego polityka. „Jestem po drobnej operacji. Czuję się dobrze. Na szczęście to nic poważnego. Przez pewien czas będę wyłączony z aktywności politycznej” – poinformował Stanisław Karczewski.

W tej chwili senator przechodzi rehabilitację. Jego rekonawlescencja prawdopodobnie potrwa około dwóch tygodni. Media dodają, iż po operacji polityk nie może póki co mówić.

Na pewno koledzy z partii, na czele z Jarosławem Kaczyńskim, niepokoją się o zdrowie 67-latka. Jeden z nich europoseł Ryszard Czarnecki wyraził nadzieję, że jego partyjny kolega szybko powróci do pełni sił. „Panu marszałkowi Karczewskiemu, który poświęcił życie, by ratować zdrowie innych ludzi, życzę dziś dużo zdrowia. Karczewskiego potrzebuje polska polityka” – przyznał.

Warto dodać, że Stanisław Karczewski to nie tylko znany polityk i były marszałek Senatu. Mężczyzna z zawodu jest lekarzem o specjalności chirurgia.

źródło: Goniec

Zobacz również: