wybuch gazu

Dramatyczne doniesienia z południowo-zachodniej Polski. Media przekazały, iż doszło do groźnego wybuchu w bloku mieszkalnym. Oto co wiemy na ten moment.

Pożar trawi blok mieszkalny w Jeleniej Górze. Prawdopodobnie doszło do wybuchu

Dziennikarze poinformowali, iż strażacy walczą z pożarem w jednym z bloków w Jeleniej Górze na Dolnym Śląsku. Służby przeprowadziły także ewakuację mieszkańców budynku mieszkalnego.

Ostatecznie z mieszkań wyprowadzono 34 osoby. Warto podkreślić, iż problemem jest nie tylko ogień, ale i ogromne zadymienie. Chodzi zwłaszcza o klatkę schodową.

Według wstępnych doniesień pożar wybuchł w bloku przy ulicy Sygietyńskiego w Jeleniej Górze. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o mieszkanie znajdujące się na ostatnim tj. 11. piętrze. W tym momencie służby prowadzą akcję gaśniczą.

Przedstawiciel straży pożarnej podał pierwsze szczegóły dotyczące wypadku. Około godziny 10:55 służby otrzymały zgłoszenie o pojawieniu się ognia w budynku mieszkalnym. Prawdopodobnie w bloku doszło do wybuchu. Pożar jest więc konsekwencją eksplozji. „Ze wstępnych informacji, które uzyskali strażacy wynika, że w budynku mogło dojść do wybuchu. Na razie jednak nie potwierdzono tych doniesień” – zaznaczył oficer prasowy jeleniogórskiej straży Krzysztof Zakrzewski. W akcji gaśniczej udział bierze 11 zastępów Straży Pożarnej. Na miejscu zdarzenia współpracują ze sobą jednostki OSP oraz PSP.

Na chwilę obecną wiemy o jednej osobie, która ucierpiała w pożarze mieszkania w Jeleniej Górze. Jest to mężczyzna, który wybiegł z płonącego mieszkania. Poszkodowany trafił pod opiekę Zespołu Pogotowia Ratunkowego. Obecnie trwa dogaszanie pożaru i oddymianie klatki schodowej.

źródło: RMF FM

Zobacz również: