wybuch gazu

Zaskoczenie wywołało zdjęcie z negocjacji rosyjsko-ukraińskich, które pojawiło się w mediach. Fotografia jednoznacznie wskazuje, iż w Stambule zjawił się nieco niespodziewany gość. 

Rosyjski oligarcha jest obecny na rozmowach pokojowych między Rosją a Ukrainą

Jedna z najbardziej znanych agencji doniosła, iż w rozmowach dotyczących zawieszenia broni na Ukrainie uczestniczy znany na całym świecie Rosjanin. „Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz bierze udział w rosyjsko-ukraińskich negocjacjach w Stambule” – podali dziennikarze. Słowa te ma potwierdzać zdjęcie, które ukazało się w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, iż rosyjski miliarder Roman Abramowicz to jedna z osób, która znalazła się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Biznesmen od wielu lat był kojarzony z osobą prezydenta Rosji Władimira Putina.

O tym, iż znajomość obu panów jest bliska świadczyć może wiadomość jaka pojawiła się kilka dni temu. Przywódca Ukrainy Wołodymyr Zełenski miał rzekomo poprosić administrację USA, aby ta wstrzymała się z obejmowaniem sankcjami Romana Abramowicza. Powodem miała być przydatnością rosyjskiego oligarchy w rosyjsko-ukraińskich negocjacjach pokojowych.

Warto również dodać, iż wczoraj pojawiła się informacja, iż Roman Abramowicz oraz dwóch negocjatorów ze strony ukraińskiej zostało otrutych przy użycu broni chemicznej. Zdaniem dziennikarzy, incydent był działaniem przedstawicieli Kremla, którzy są przeciwni rozmowom pokojowym.

Jednocześnie, amerykański urzędnik stwierdził, iż ustalenia wywiadu USA dowodzą, że nie doszło do otrucia Abramowicza i dwóch ukraińskich negocjatorów. Powodem dolegliwości miały być „czynniki środowiskowe”.

Wróćmy jednak do poniedziałkowych negocjacji rosyjsko-ukraińskich. „W pałacu Dolmabahce w Stambule rozpoczęła się we wtorek rano kolejna runda negocjacji pokojowych Ukrainy z Rosją” – podał jeden z portali.

„Spotkanie miało rozpocząć się bez tradycyjnego uścisku dłoni uczestników rozmów” – stwierdziła jedna z ukraińskich stacji telewizyjnych. Przypomnijmy, iż pierwsze negocjacje rosyjsko-ukraińskie rozpoczęły się 28 lutego, czyli w piątym dniu rosyjskiej inwazji.

Dodajmy, iż dotychczas spotkania odbyły się na terytorium Białorusi w pobliżu granic z Polską i Ukrainą, a także w formacie online. Ukraińską delegację reprezentuje m.in. minister obrony Ołeksij Reznikow i doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podolak. Z kolei na czele strony rosyjskiej stoi doradca szefa państwa Władimir Miedinski.

źródło: TVP Info

Zobacz również: