wybuch gazu

Jak donoszą nieoficjalnie media, w Polsce przebywa Roman Abramowicz. To rosyjski oligarcha kojarzony z Władimirem Putinem oraz londyńskim klubem Chelsea. Wiadomo, jaki ma być powód jego wizyty w naszym kraju.

Czy to prawda, że Roman Abramowicz jest w Polsce?

Tej informacji oficjalnie nie potwierdzają przedstawiciele polskiego rządu oraz służb. Jak jednak donosi Onet oraz inne media, cała wizyta miała być utrzymana w ścisłej tajemnicy. Wszystko ze względu na jej szczególny charakter.

Według doniesień medialnych Roman Abramowicz miał przybyć do polski już w czwartek. Podróżował nie samolotem, a specjalnym pociągiem z Ukrainy, korzystając z portugalskiego paszportu. Taką informację potwierdza dziennikarz Superwizjera TVN, Jakub Stachowiak.

Z różnych informacji wynika, że być może dojdzie do nieformalnego spotkania, pomiędzy Romanem Abramowiczem, a Prezydentem Stanów Zjednoczonych, Joe Bidenem. Jakub Stachowiak podejrzewa też, że Abramowicz mógł zostać wysłany przez Władimira Putina.

Już wcześniej mówiło się bowiem, że rosyjski oligarcha ma pomóc w negocjacjach na linii Rosja – Ukraina. Był obecny na pierwszym spotkaniu obu stron, które nie zakończyło się nawet symbolicznym przełomem.

„Istnieje wiele kanałów, którymi nasi ukraińscy partnerzy i ich rosyjscy odpowiednicy mogą nawiązać dialog” – przekazał tajemniczo rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu.

źródło: Onet, media

Zobacz również: