Mateusz Morawiecki

Wczoraj Mateusz Morawiecki udzielił spodziewanej, ale i z jednej strony dość zaskakującej wypowiedzi, że rząd pracuje nad wprowadzeniem obostrzeń na Święta Bożego Narodzenia. Szczegółowe decyzje mają zostać przekazane opinii publicznej w dniu dzisiejszym bądź jutrzejszym. Oficjalna data konferencji Mateusza Morawieckiego nie jest jeszcze znana. Znane są za to przecieki prasowe, o których jako pierwsza poinformowała telewizja Polsat. Wiadomo, jakich obostrzeń możemy się spodziewać.

Dziennikarze dotarli do obostrzeń, które chce wprowadzić rząd

„Pakiet zmian będzie zawierał m.in. obowiązkowe szczepienia dla służby zdrowia, pracowników DPS-ów i wojska.” – czytamy na internetowej stronie Polsatu. O tym samym informowały „Wydarzenia”. To jednak wciąż nie wszystko.

Lewica coraz bardziej otwarcie apeluje do Premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie obowiązku szczepień dla wszystkich obywateli. Z dziennikarskich informacji a także wiadomości przekazywanych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości jasno wynika, że rząd, jak na razie nie zdecyduje się na aż tak radykalny ruch. Możliwe są jednak pewne uprzywilejowania dla osób już zaszczepionych i obostrzenia dla tych, którzy nie zdecydowali się szczepić. O tym wczoraj wspomniał sam Mateusz Morawiecki.

Co jeszcze wiemy o obostrzeniach, które mają zostać wprowadzone na Święta Bożego Narodzenia? „Rząd rozważa też kolejne zmniejszenie limitu dla osób niezaszczepionych.” – donoszą dziennikarze Polsatu. Ponadto, Sejm w tym tygodniu ma zająć się wypracowaniem procedur, pozwalającym pracodawcom na weryfikacje szczepień u swoich pracowników. „Sejm ma zająć się funduszem kompensacyjnym i prawdopodobnie ustawą pozwalającą weryfikować szczepienia u pracowników a także klientów np. kin, hoteli czy stadionów.” – czytamy na stronie Polsatu.

Nieoficjalnie mówi się także, że Mateusz Morawiecki wraz z rządem rozważa także możliwość wprowadzenia obowiązku szczepień dla nauczycieli i pracowników żłobków czy przedszkoli. Na szczegóły będziemy musieli jednak poczekać.

źródło: Polsat

Zobacz również: