wybuch gazu

Wiadomość o niezwykle makabrycznym zdarzeniu obiegła świat. W wypadku na autostradzie zginęło blisko 50 osób, w tym 12 dzieci. Wszyscy oni spłonęli w autobusie. Oto porażające szczegóły tego tragicznego wydarzenia.

Trwa ustalanie przyczyn dramatycznego wypadku na autostradzie

Dziś rano media poinformowały o ogromnej i jednocześnie przerażającej tragedii. W Bułgarii doszło do wypadku na autostradzie. Przerażające sceny rozegrały się niedaleko wsi Bosnek między Daskałowej a Dolną Dikanią w południowo-zachodniej części kraju. Kulisy zdarzenia mrożą krew w żyłach. Ofiary spłonęły żywcem w autobusie.

Póki co, odpowiednie służby ustalają jak doszło do makabrycznego wypadku na autostradzie. Szczegóły na razie nie są znane. Wiadomo, że autobus pełen pasażerów zjechał nagle z drogi i stanął w płomieniach. Śmierć poniosło aż 46 osób, w tym 12 dzieci. Przypuszczalnie ofiary spały, kiedy w pojeździe pojawił się ogień.

Jak już wspomnieliśmy, okoliczności porażającego wypadku na autostradzie Struma w Bułgarii ciągle są badane. Mało tego, tak naprawdę znanych jest niewiele faktów dotyczących tragedii na bułgarskiej drodze szybkiego ruchu. Policja i prokuratura prowadzą w tej chwili dochodzenie w prawie ustalenia przyczyn dramatu. Nieoficjalnie mówi się, iż być może pożar w autobusie wybuchł, jeszcze zanim autokar zjechał z trasy. Nie wiadomo, czy w zdarzeniu uczestniczył jakiś inny pojazd.

Przerażający bilans ofiar. Nie żyją również dzieci

W zdarzeniu śmierć na miejscu poniosło 46 osób, w tym 12 dzieci. Niewątpliwie ofiary zginęły w przerażający sposób – spłonęły żywcem. W skutek wypadku na autostradzie poszkodowanych zostało siedem osób. Ranni zostali przetransportowani do kliniki Instytutu Pilnej Pomocy Medycznej w Sofii.

Na koniec warto odnotować kilka informacji dotyczących pasażerów autobusu, który stanął w ogniu na bułgarskiej drodze. Na szczęście wiele wskazuje, iż w feralnym pojeździe nie podróżował żaden Polak. Wstępne ustalenia mówią o tym, iż ofiarami i poszkodowanymi w wypadku na autostradzie są obywatele Macedonii Północnej. Przypuszczalnie Macedończycy byli uczestnikami wycieczki do Stambułu w Turcji.

Źródło: Twitter, Super Express

Zobacz również: