paszport covidowy

Część osób, posiadających paszport covidowy czekają poważne zmiany. Właśnie o wszystkim poinformowało Ministerstwo Zdrowia, które wprowadziło nowe przepisy. Sprawdź w naszym tekście, co się zmieni.

Ministerstwo Zdrowia zmienia paszporty covidowe

W Polsce coraz więcej osób decyduje się na trzecią dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. W związku z tym, Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się wprowadzić ważne zmiany w paszportach covidowych. Chodzi o wydłużenie daty ich ważności.

„Dla osób po trzeciej dawce szczepienia na koronawirusa dokument będzie ważny dłużej.” – informuje portal money.pl, cytując wspomnianą decyzje Ministerstwa Zdrowia. Do tej pory przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi nie wpływało na ważność certyfikatu covidowego. Wszystko przez jeszcze niegotowe przepisy w ramach Unii Europejskiej.

„Wydłużenie okresu ważności certyfikatu dokonujemy w oparciu o rekomendację Rady Medycznej. Trzecie szczepienie jest na tyle istotne dla budowy naszej odporności, że pozwoliliśmy sobie nie czekać na decyzję na poziomie całej Unii Europejskiej. Zachęcam wszystkich już zaszczepionych do skorzystania z przypominającego szczepienia, a niezaszczepionych do wejścia do grona osób chronionych przez szczepienia.” – przekazał Adam Niedzielski, argumentując decyzję Ministerstwa Zdrowia.

„Od soboty 13 listopada, certyfikat COVID jest ważny przez rok od daty przyjęcia dawki przypominjącej. Osoby, które przed tą datą przyjęły dawkę przypominającą, także będą miały roczny termin ważności certyfikatu.” – wyjaśnia portal money.pl.

źródło: money.pl, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz również: