ogromna ewakuacja

Przerażające sceny w Krakowie, gdzie trwa ogromna ewakuacja. „Około 100 mieszkańców 11-piętrowego bloku na os. Piastów w krakowskiej Nowej Hucie zostało ewakuowanych.” – donosi portal Interia.pl. Znamy już szczegóły. Akcja wciąż trwa.

Ponad 100 mieszkańców opuściło mieszania. Ogromna ewakuacja w Krakowie

Policjanci weszli do mieszkania mężczyzny, który trafił do szpitala wskutek obrażeń poniesionych w wybuchu. To, co zobaczyli, dosłownie ich zamurowało. „W 11-piętrowym bloku znaleziono niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej w znacznych ilościach. Policyjni pirotechnicy uznali, że materiały te są na tyle niebezpieczne, że trzeba było ewakuować cały blok. Według informacji portalu Kraków112 ujawniono tam 150 pocisków artyleryjskich.” – czytamy na łamach portalu Interia.pl.

W mediach społecznościowych już pojawiają się zdjęcia z miejsca akcji, które publikujemy poniżej. Wszystkich ewakuowanych mieszkańców bloku umieszczono w ogrzewanych autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Na miejscu są już policyjni saperzy, którzy zdecydują co dalej z niewybuchami.

Mieszkanie, w którym znaleziono spory arsenał należy do 37-letniego mężczyzny, który, jak już pisaliśmy, trafił do szpitala z ranami wskazującymi na eksplozję. Teren wokół osiedla jest zabezpieczany przez policjantów i straż pożarną.

Pojawiają się pierwsze doniesienia prasowe, mówiące o tym, że saperzy zdecydują się na zdetonowanie niewybuchów w bezpiecznym miejscu. Akcja może potrwać nawet wiele godzin ze względu na znaczącą ilość pocisków.

źródło: Interia, Krakow112, media, PAP

Zobacz również: