Krystyna Kołodziejczyk nie żyje
Twitter

Smutne informacje obiegły cały świat polskiego filmu, serialu i teatru. W wieku 82 lat zmarła ceniona aktorka, Krystyna Kołodziejczyk. Zapamiętamy ją z wielu wybitnych ról w najpopularniejszych polskich filmach czy serialach.

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk

O śmierci aktorki donoszą największe portale internetowe w Polsce. Smutną wiadomość potwierdziła także jej rodzina. Aktorka zmarła w szpitalu, w którym przebywała od kilku tygodni. Krystyna Kołodziejczyk miała 82 lata. Zapamiętamy ją z wielu świetnych ról.

Grała zarówno w filmach, serialach, jak i na deskach teatru. Jedne z jej najbardziej rozpoznawalnych ról to produkcje: „Kogel-mogel”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”, „Czterej pancerni i pies”, „Dom”, „Zmiennicy”, „Miodowe lata” czy „Złotopolscy”.

Dwa tygodnie temu zmarł jej mąż. Krystyna Kołodziejczyk urodziła się w 1939 roku w Częstochowie. Była absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Oprócz szklanego ekranu, występowała także na deskach Teatru Dramatycznego w Koszalinie, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Studio w Warszawie, Teatru Polskiego w Poznaniu oraz Teatru Nowego i Och-Teatrze w Warszawie.

Krystyna Kołodziejczyk została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

źródło: Polsat News, Interia, Twitter

Zobacz również: