Maciej Orłoś
Instagram

Niegdyś najbardziej rozpoznawalna twarz „Teleexpressu”, a obecnie dziennikarz, aspirujący do gigantycznej kariery w internecie. To właśnie Maciej Orłoś. Przez niektórych może nieco zapomniany, ale wciąż radzący sobie w polskim grajdołku znakomicie. Pewnie też dlatego, aby nieco wzbudzić zainteresowanie wokół własnej osoby, Orłoś zdecydował się ujawnić nieznane dotąd kulisy swojego odejścia z Telewizji Polskiej.

O tym nie mówił wcześniej. Maciej Orłoś o kulisach odejścia z TVP

Do tej pory środowisko było podzielone. Część osób uważała, że Maciej Orłoś zwyczajnie w świecie został zwolniony z Telewizji Publicznej. Jak jednak się okazuje, od czego zaczął swoje wyjaśnienie, sam zrezygnował z pracy w TVP. Poznaliśmy też więcej, dotąd skrywanych szczegółów.

I co tu dużo ukrywać, rozstanie Orłosia z publicznym nadawcą telewizyjnym nie należało do najprzyjemniejszych. Dziennikarz opisał wszystko na swoim Twitterze. „Z TVP odszedłem pięć lat temu – 31 sierpnia 2016. Niektórzy myślą, że mi podziękowano, ale nie – to ja podziękowałem.” – czytamy we wpisie popełnionym przez Orłosia.

Dalej, były prowadzący Teleexpressu, który określa się obecnie dziennikarzem nowych mediów, wyjaśnia powody rezygnacji z pracy dla Telewizji Polskiej. „Nie chciałem firmować twarzą telewizji, która manipuluje widzami, łamie zasady etyki dziennikarskiej, a (niektórym) dziennikarzom kręgosłupy.” – wyjaśnia w ostrych słowach Maciej Orłoś.

To jednak nie pierwsza i nie ostatnia szpilka, którą Orłoś zdecydował się wbić w TVP. „Kieruje tym cynicznie prezes Jacek Kursi, a przyzwolenie dają władze na czele z prezesem Kaczyńskim, prezydentem Andrzejem Duda, premierem Mateuszem Morawieckim. Prorządowa propaganda uprawiana przez Wiadomości TVP czy TVP Info jest haniebna. Oby jej kres był blisko.” – czytamy w jego kolejnym wpisie na Twitterze.

Część internautów przyklaskuje Maciejowi Orłosiowi, że w obliczu coraz częściej pojawiających się spekulacji na temat jego odejścia z TVP, które co prawda, miało miejsce już ponad 5 lat temu, ale wciąż żyje swoim życiem, zdecydował się opublikować całą prawdę. Inne osoby uważają jednak, że Maciej Orłoś już nieco przez niektórych zapomniany szuka rozgłosu. Chcę się wybić na anty-TVP-owskiej narracji. Nie nam to oceniać.

Czym zajmuje się Maciej Orłoś? Życie po TVP

Wiele osób może zastanawiać się także, czym obecnie zajmuje się Maciej Orłoś?

https://www.instagram.com/p/CPzlj40M9KQ/

Dziennikarz jest niezwykle aktywny w internecie, gdzie prezentuje swoje wydanie „wiadomości”. Udziela się także w Radiu Nowy Świat, a poza tym, jak możemy przeczytać na jego profilu na Instagramie, prowadzi szkolenia i szkolenia online z wystąpień publicznych.

źródło: Goniec.pl, Twitter

Zobacz również: