wybuch gazu

„Szok” – tak można opisać odkrycie, którego dokonano na plaży. Ujawniono ciało młodej kobiety i prawdopodobnie jej dzieci – noworodka oraz kilkuletniego dziecka. „Leżały tu co najmniej od trzech dni.” – czytamy w materiale, który pojawił się na portalu TVN24.

Ciała kobiety i dwójki dzieci znalezione na plaży

Choć cała sytuacja nie wydarzyła się w Polsce, to łzy same płyną po policzkach. „Na plażę w Zawarze w Libii morze wyrzuciło na piasek trzy ciała: niemowlę, kilkuletnie dziecko i młodą kobietę.” – donosi portal TVN24, powołując się na zagraniczne źródła, w tym między innymi na agencję Reutera.

„Wciąż jestem w szoku. Te dzieci i kobieta marzyły tylko o tym, żeby żyć. Ich ciała leżały tu co najmniej od trzech dni. Nikogo nie obchodzą.” – komentuje jedna z osób zajmująca się fundacją wspierającą uchodźców. TVN24 jak i zagraniczne media twierdzą, że problem jest coraz to większy, a podobne przypadki mogą narastać. „750 osób od początku tego roku utonęło w wodach Morza Śródziemnego – próbowali przedostać się do Europy. Niektórzy pontonem starają się dostać z Libii do Włoch.” – czytamy w krótkim opisie programu „Polka i Świat” z anteny TVN24.

„Ciała migrantów są wyrzucane tam na brzeg praktycznie co drugi, trzeci dzień. Ten przypadek został nagłośniony, natomiast takich przypadków jest bardzo, bardzo dużo.” – komentuje Wojciech Wilk z fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Statystyki są jeszcze gorsze. Okazuje się, że w głębi Morza Śródziemnego rocznie ginie nawet 1,5 tysiąca osób. Zatrważające.

Wiadomo też, co mogło dokładnie być przyczyną śmierci kobiety i dzieci, których ciała znaleziono na plaży. „Kobieta i dzieci najprawdopodobniej próbowały przedostać się pontonem z Libii do Włoch. Nie wiadomo, czy dotarli tam i zostali zawróceni, czy może rozbili się już przy wybrzeżu Libii.” – czytamy na łamach portalu TVN24.pl.

źródło: TVN24, Polska i Świat

Zobacz również: