5-latek znaleziony na ulicy

Media donoszą o alarmie bombowym, który wszczęto na warszawskim Okęciu. Lotnisko im. Fryderyka Chopina rozbłysło od sygnałów alarmowych po tym, jak służby otrzymały informację o możliwym ładunku wybuchowym na pokładzie jednego z samolotów. Ewakuowano ponad 100 osób. Znamy szczegóły.

Na Okęciu wszczęto alarm bombowy. Na szczęście ładunku nie znaleziono

Do olbrzymiego zamieszania na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie doszło w niedzielny wieczór. Służby otrzymały wówczas informację o podłożonym ładunku wybuchowym na pokładzie jednego z samolotów. „Z samolotu linii Turkish Airlines na Okęciu, z powodu możliwej bomby na pokładzie, ewakuowano w niedzielę ponad 100 osób.” – donosi Wirtualna Polska.

Cała akcja sprawdzania maszyny i jej pokładu trwała kilka godzin, a przez ten czas pasażerowie byli uziemieni na Okęciu. Bulwersuje nie tylko to, ale także fakt, że ktoś postanowił sobie zrobić głupi żart w trudnym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa. Karetki, które musiały zabezpieczać teren lotniska po alarmie bombowym, mogły w tym momencie być niezbędne w innych miejscach. „To strasznie przykre, że w takiej sytuacji covidowej, kiedy karetki, które mogłyby przydać się pacjentom, są zajęte.” – tłumaczy nie mający wątpliwości w tym zakresie rzecznik lotniska, Piotr Rudzki.

„Pirotechnicy dokładnie sprawdzili samolot. Do środku został także wpuszczony pies, który przeczesał go pod kątem substancji wybuchowych i niebezpiecznych.” – czytamy na łamach Wirtualnej Polski.

O tym, że nie znaleziono żadnej bomby, a alarm był fałszywy poinformował wspomniany wcześniej rzecznik lotniska im. Fryderyka Chopina, Piotr Rudzki. „Na szczęście był to fałszywy alarm.” – przekazał.

źródło: Wirtualna Polska, PAP

Zobacz również: