pogoda

Na minioną noc obowiązywały ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Meteorolodzy ostrzegali przed silnym, sięgającym nawet -16 stopni Celsjusza mrozem, porywistymi podmuchami wiatru oraz opadami śniegu. To już za nami. Wiemy za to, co czeka nas w kolejnych dniach. Szykuje się duża zmiana pogody.

Wreszcie do naszych drzwi zapuka wiosna?

Synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski nie ma wątpliwości, że noc z środy na czwartek była ostatnią tak zimną, gdzie temperatury w wielu regionach Polski spadły nawet kilkanaście stopni poniżej zera. Co czeka nas w dalszej części marca?

„Synoptyk zaznaczył jednocześnie, że kolejne noce będą już zdecydowanie cieplejsze, choć – jak przypomniał – do końca zimy pozostało kilka dni i w niektórych miejscach kraju temperatura spadnie jeszcze poniżej zera, to jednak nie będą to aż tak drastyczne spadki, jak tej nocy.” – czytamy w portalu Interia.

Na tego samego synoptyka powołuje się także portal Wirtualna Polska, który uspokaja, że wszyscy Ci którzy liczą na wzorową wiosnę w marcu muszą poczekać. „W marcu jeszcze musimy poczekać na prawdziwą wiosnę.” – przyznał Walijewski. W kwietniu, jest jednak pewien, że będzie już ciepło.

„Końcówka marca i początek kwietnia to już na pewno będzie wybuch pięknej zieleni wiosennej. (…) Będziemy mogli wyjść na zewnątrz i cieszyć się. Oczywiście musimy uważać na siebie, bo nadal jest pandemia.” – czytamy na łamach Wirtualnej Polski.

źródło: Interia, Wirtualna Polska

  1. Lubartów: 80-latek zabrał chłopca z przedszkola do domu. Zorientował się, gdy do drzwi zapukała policja
  2. Smutne wieści o Marcie Manowskiej. Najbliżsi martwią się o prowadzącą „Rolnika”
  3. Na kilka minut zostawiła czteromiesięczne dziecko. Skończyło się tragicznie

Zobacz również: