Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Środowy raport Ministerstwa Zdrowia odnośnie liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce nie napawa optymizmem, by nie użyć mocniejszych słów. Mamy do czynienia z pierwszym od dość długiego czasu, gwałtownym wzrostem zachorowań. Czy to pokłosie obchodzonych niedawno Świąt Bożego Narodzenia?

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce

We wtorek mieliśmy do czynienia z niego ponad 7 600 nowymi przypadkami zakażeń koronawirusem w Polsce. Niestety, ale środowy raport nie jest już tak optymistyczny. Poranny komunikat Ministerstwa Zdrowia mówi o 14 151 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W których województwach odnotowano najwięcej zakażeń? Zobacz poniżej.

„Mamy 14 151 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1686), wielkopolskiego (1488), śląskiego (1391), kujawsko-pomorskiego (1300), pomorskiego (1148), warmińsko-mazurskiego (1082), łódzkiego (1058), zachodniopomorskiego (921)” – przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Tuż pod komunikatem Ministerstwo Zdrowia zamieściło jeszcze jedną adnotację: „W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów”.

Co ciekawe, rosnąca liczba zakażeń pokrywa się ze scenariuszem, który nakreślił Mateusz Morawiecki. Premier już wcześniej mówił, że w ciągu 2-3 tygodni po Świętach Bożego Narodzenia możemy spodziewać się kolejnego skoku zakażeń.

ZOBACZ TAKŻE: Lekarka z WUM przerywa milczenie, pisze o bagnie. „Za ten wpis pewnie mnie zwolnią ale KUR*A MAĆ”

Zasadne wydaje się więc pytanie, co w przypadku, kiedy liczba ta stale będzie rosnąć? Czy rząd zdecyduje się przedłużyć, trwającą póki co do 17 stycznia narodową kwarantannę? Jest za wcześnie by o tym mówić, ale niektórzy ludzie obawiają się, że niestety tak.

W tej chwili jedynym ratunkiem wydaje się wypracowanie odporności zbiorowej w społeczeństwie. By to się stało, jak najwięcej osób musi zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że liczba osób zaszczepionych w Polsce przekroczyła 140 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE: Zawiadomienie do prokuratury na TVP. Chodzi o „Sylwester Marzeń”

Zobacz również: