fot. Policja/ symboliczne

Za rozbój na 11-letnim chłopcu został we Wrocławiu zatrzymany 26-letni mężczyzna. Sprawca podbiegł do dziecka i grożąc mu pobiciem zażądał oddania telefonu. Gdy go nie znalazł, zabrał 10 zł. Napastnik został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Policjanci natychmiast rozpoczęli czynności operacyjne. W miejscu napadu nie było jednak monitoringu, a wystraszony chłopiec, niewiele pamiętał ze zdarzenia.

Dlatego funkcjonariusze wytypowali sprawcę wykorzystując informacje o osobach, które mogły popełnić takie przestępstwo. Następnie namierzyli aktualne miejsce pobytu podejrzewanego o napaść na dziecko.

26-letni mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany i usłyszał zarzut rozboju. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Sąd zastosował środek zapobiegawczy i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Śledczy odkryli także, że mężczyzna okradł piwnicę w domu, w którym mieszka. Zabrał elektronarzędzia, które zastawił w lombardzie. Grozi mu 12 lat więzienia.

źródło:  polsatnews.pl

Zobacz również: