STALOWA WOLA: Libańczyk skazany za gwałcenie przybranej córki

0
858

Sąd Rejonowy w Stalowej Woli 5 listopada 2018 roku wydał wyrok skazujący 53-letniego obywatela Libanu Fadi E. na karę łączną w wysokości 8 lat pozbawienia wolności za wielokrotne doprowadzenie swojej pasierbicy poniżej lat 15 do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz za doprowadzenie jej do obcowania płciowego.

Jednocześnie Sąd orzekł środek karny w postaci zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakazu zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów na okres 8 lat.

Swoje zachowanie udało mu się utrzymać w tajemnicy przed partnerką przez lata. Prokuratorzy ze Stalowej Woli ustalili w trakcie postępowania, że Libańczyk molestował swoją przybraną córkę przez ponad pięć lat – od lutego 2006 roku do sierpnia 2011 roku. Dramat nastolatki rozgrywał się na terenie Francji, a także w Polsce, w tym w Stalowej Woli.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzone było przez Prokuraturę Rejonową w Stalowej Woli, a wszczęte zostało na skutek zawiadomienia o przestępstwie złożonego przez matkę pokrzywdzonej.

W toku postępowania prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli ustalili, że do zdarzeń objętych aktem oskarżenia dochodziło w okresie od lutego 2006 roku do sierpnia 2011 roku na terenie Francji, jak również w miejscowościach położnych na terenie Polski, w tym w Stalowej Woli.

Fadi. E. w toku śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W złożonych przez siebie wyjaśnieniach zaprzeczył aby doprowadzał swoją pasierbice do poddania się innym czynnościom seksualnym, jak również nie potwierdził faktu obcowania płciowego.

Wyrok nie jest prawomocny.

PK

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ