79-letni emerytowany agent CIA, Malcom Howard, złożył serię zdumiewających oświadczeń od czasu gdy w miniony piątek opuścił  szpital w New Jersey. Howard stwierdził, że ma przed sobą tylko kilka tygodni życia, i musi powiedzieć o tym co od lat nie daje mu spokoju.

 Howard twierdzi, że był zaangażowany w – jak to nazwał – „kontrolowaną rozbiórkę” World Trade Center 7- trzeciego budynku, który został zniszczony w dniu 9 września 2001 roku. Jego zdaniem budynek po prostu wysadzono na polecenie władz.

Mężczyzna pracował dla CIA przez 36 lat jako agent operacyjny, twierdzi, że został powołany do pracy nad tym projektem ze względu na swoje wykształcenie inżynieryjne oraz wcześniejszą  karierę w dziedzinie rozbiórek domów.

Jako inżynier budownictwa lądowego, Howard stał się ekspertem w dziedzinie materiałów wybuchowych po tym, jak zaczął karierę w  CIA na początku lat osiemdziesiątych.  Twierdzi, że ma duże doświadczenie w wysadzaniu dużych budynków. Były agent mówi, że od maja 1997 roku do września 2001 roku pracował w CIA nad operacją CIA „Nowy Wiek”.

Według niego w ramach tej operacja m.in. celowo wysadzono  World Trade Center 7: – Nie miałem wtedy problemu z tym co robię, ponieważ kiedy jesteś patriotą, nie kwestionujesz motywacji CIA czy Białego Domu. Zakładasz, że ważniejszym celem jest większe dobro. Użyliśmy super drobnych materiałów wojskowych jako materiałów wybuchowych. Najtrudniejszą sprawą było wnieść do budynku tysiące kilogramów materiałów wybuchowych, bezpieczników i mechanizmów zapłonowych, nie budząc zbyt wielkiego zainteresowania. Ale prawie każde biuro w tym budynku  zostało wynajęte przez CIA,  wojsko lub przez inne służby co ułatwiło nam działanie.

Howard wyjaśnia, że ​​WTC 7 „załadowano materiałami wybuchowymi w strategicznych miejscach” na miesiąc przed dniem, który zmienił bieg amerykańskiej historii. 11 września, podczas gdy płonęły wieże Północna i Południowa, odpalono ładunki w World Trade Center 7.

Howard i jego współpracownicy wykonali swoją pracę: – Wszystko poszło dokładnie, tak jak zaplanowano. To było takie proste. Wszyscy zostali ewakuowani. A my świętowaliśmy, piliśmy whisky i paliliśmy cygara. A potem nagle wszyscy zaczęliśmy się martwić, że wyglądało to zbyt nienaturalnie. Wyglądało to na kontrolowany wybuch. Myśleliśmy, że ludzie będą to kwestionować. Ale to się nie zdarzyło. Niemal nikt niczego nie kwestionował. Media zestrzeliłby każdego, kto ośmielił się kwestionować to, co im powiedziano.

Zgodnie z oficjalnym raportem z 9 listopada wydanym przez rząd, WTC 7 zniknął z powodu „niekontrolowanych pożarów”, które zostały spowodowane przez gruzy z WTC 1 i 2, w które trafił samoloty pasażerskie.

Jeśli oficjalna opowieść była prawdziwa, to WTC 7 byłaby pierwszym, wysokim budynkiem na świecie, który upadł z powodu niekontrolowanych pożarów, i jedynym stalowy wieżowcem na świecie, który załamał się w wyniku „pożarów biurowych”.

Howard twierdzi, że nie ma „bezpośredniej wiedzy” na temat zniszczenia wież północnej i południowej:  – Operacje CIA są bardzo specyficzne, często pracuje się nad większym projektem, a rozumie jedynie mały kawałek układanki – dodał  79-latek, spędzający ostatnie tygodnie życia w domu. Jak mówi, nie spodziewa się, że zostanie aresztowany: – Będą po prostu używać mediów do ataku na mnie. Wszyscy oni są na liście płac, żeby stłumić prawdę o tym co zdarzyło się 9 września.

jes

Zobacz również: