W Anglii wzrasta poziom tzw. „honorowej przemocy”. Wiele rodzin wynajmuje obecnie przestępców, którzy ścigają, gwałcą i zabijają krewnych, sprzeciwiających się surowym kodeksom kulturowym.

Dyrektor Generalny Projektu Halo- jednego z największych brytyjskich organizacji związanych z przestępstwami honorowymi, powiedział, że od roku 2014r. drastycznie zwiększyła się ilość ofiar szukających pomocy.

Yasmin Khan powiedział: -W niektórych społecznościach bardzo silnie zakorzenione są kodeksy moralne i wychodzenie poza te kodeksy przynosi rodzinie wstyd. Zajmowaliśmy się wieloma takimi sprawami. Ludzie grożą własnym kuzynom, braciom, siostrom. Płacą przestępcom za to, aby ich skrzywdzili.

W zeszłym tygodniu do zabójstwa honorowego młodej kobiety miało dojść w Kingston upon Thames. Została ona zgwałcona i zamordowana po tym, jak zakochała się w kimś, kogo jej rodzina nie akceptowała.

Niestety barbarzyńskie i dzikie morderstwa, oparte na chorej praktyce kulturowej, to konsekwencja islamizacji Wielkiej Brytanii.

mb

Zobacz również: