„Jeśli chcesz zobaczyć oblicze Europy w ciągu najbliższych 100 lat, spójrz na oblicze młodych imigrantów muzułmańskich”- powiedział do grupy katolików arcybiskup Filadelfii Charles J. Chaput,

Przemawiając podczas dorocznej konferencji Instytutu Napa w Kalifornii, Chaput uzależnił przyszłość cywilizacji od chęci posiadania dzieci. -Islam ma przyszłość, ponieważ islam wierzy w dzieci– stwierdził i dodał: -Gdzie nie ma dzieci, nie ma wyobraźni, nie ma powodu, aby poświęcić się, i nie ma przyszłości. Przynajmniej sześciu największych europejskich przywódców w ogóle nie ma dzieci. Ich świat się kończy. Trudno nie odnieść wrażenia, że ​​większość Europy już umarła lub umiera, nie wiedząc o tym. – zauważył arcybiskup.

Zarówno prezydent Francji- Emmanuel Macron, jak i przywódcy Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji i Holandii nie posiadają dzieci. Ten zadziwiający fakt doprowadził niektórych do spekulacji, że jako grupa przywódców mają mniejszy udział w tworzeniu historii swoich narodów.

Prezydent Macron wywołał natomiast niedawno burzę, kiedy to  skrytykował narody afrykańskie za posiadanie zbyt dużej ilości dzieci. Stwierdzeniem tym ściągnął na siebie lawinę oskarżeń o rasizm.

mb

Zobacz również: