Mężczyzna pochodzący z Erytrei, który zamordował w szwedzkiej Ikei dwie osoby- matkę i syna- domaga się odszkodowania za „oszczercze” posty na Facebooku, dotyczące jego osoby.

W sierpniu 2015 roku Abraham Ukbagabir chwycił w Ikei komplet noży kuchennych, przetestował ich ostrość, a następnie zabił 55-letnią kobietę i jej 28-letniego syna. Zabójstwo miało być zemstą wobec państwa za odrzucony wniosek azylowy.

W urzędzie migracyjnym w Szwecji, zaledwie kilka godzin przed atakiem, za który został skazany na karę dożywotniego więzienia, Ukbagabir usłyszał , że jego wniosek o azyl zostanie odrzucony. -Uważam, że to było przestępstwo przeciwko mnie, ponieważ innym pozwolono zostać w kraju. Chciałem pokazać, że zostałem potraktowany niesprawiedliwie i żeby się zrewanżować- zaatakowałem– powiedział morderca podczas procesu.

Prawnik 37-letniego imigranta zażądał przeniesienia jego klienta do rodzinnej Erytrei po tym, jak Ukbagabir dostawał groźby i był wielokrotnie bity przez innych więźniów. Dodatkowo Afrykańczyk domaga się odszkodowania za komentarze zamieszczane w mediach społecznościowych, które – jak twierdzi- zagrażają jego bezpieczeństwu. Zabójca z Ikei pozwał jednego z internautów i żąda od niego 5.000 koron szwedzkich jako odszkodowanie za rzekomo niebezpieczne posty na Facebooku.

mb

Zobacz również: