Łapówki na 480 tys. zł i 11 osób podejrzanych w śledztwie CBA m.in. przeciwko inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o. Dziś agenci CBA z Katowic zatrzymali kolejne 3 osoby.
Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech biznesmenów z terenu Katowic, Dąbrowy Górniczej i Pszczyny podejrzanych  o wręczanie korzyści majątkowej pracownikowi spółki Tauron Ciepło Sp. z o.o. (osobie pełniącej funkcję publiczną) odpowiedzialnemu za nadzór nad remontami, inwestycjami i odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne. Mężczyźni usłyszą w prokuraturze  zarzuty łapownictwa.
W sumie to już 11 podejrzanych  w śledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA w Katowicach,  nadzorowanym przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.
Już wcześniej agenci CBA zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożenę K. – inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Wręczającym 74,5 tys. zł okazał się jeden z biznesmenów, wykonujący zlecenia na rzecz spółki. Wszczęto śledztwo, podejrzewając, że podobnych przypadków może być więcej. Do dziś Bożena K. usłyszała 37 zarzutów popełnienia przestępstw łapownictwa. Wg ustaleń śledczych łącznie od przedsiębiorców wzięła ponad 480 tys. zł.
CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Źródło CBA

Zobacz również: