MYSŁOWICE: Morderca zatrzymany niemal po roku

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o śmiertelne pobicie mężczyzny. Sprawca usłyszał już zarzut za przestępstwo, którego następstwem była śmierć człowieka. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Mysłowicach zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
Do zdarzenia doszło w marcu 2016 roku w centrum Mysłowic. Jak wynika z ustaleń policjantów, 55-latek został zaatakowany przez sprawcę w jednym z pustostanów w dzielnicy Centrum. W wyniku brutalnego pobicia mężczyzna zmarł. Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na ustalenie i zatrzymanie sprawcy brutalnego pobicia. Sprawcą okazał się być 27- letni mieszkaniec Mysłowic. W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu, usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym.
Sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy dla sprawcy. Podejrzanemu grozi kara 10 lat więzienia.
(KWP w Katowicach / mw)