Lektura akt dotyczących zaginięcia Iwony Wieczorek ujawnia kolejne wątki, które sprawdzili i nadal weryfikują śledczy.  Sporo uwagi poświęcili informacjom pojawiającym się w Internecie. A aktywność niektórych użytkowników była poddana drobiazgowej analizie.
Niektórzy z nich byli nawet przesłuchiwani, a inni zapewne jeszcze będą. W przypadku jednej z osób śledczy sformułowali nawet podejrzenia, że być może ma związek ze zniknięciem gdańszczanki.
W aktach sprawy, które obecnie analizujemy, obejmujących lata 2013-2016, znajduje się kilka wątków dotyczących aktywności użytkowników internetowych portali społecznościowych oraz forów. W aktach  jest około 100 stron dotyczących internetowych komentarzy oraz ich autorów.
Policja interesowała się, i zapewne nadal to czyni, wpisami m.in. na Facebooku oraz na forach  trojmiasto.pl oraz gp24.pl. Szczególnie użytkownikom i wpisom z tego ostatniego forum poświęcono sporo miejsca. W kilku przypadkach policja uznała, że użytkownicy (znamy ich nicki) mogą mieć wiedzę na temat interesującej śledczych sprawy.
Tak było w przypadku Bogdana Ż. z Warszawy, do którego trafiono po IP komputera, z którego przekazano informacje mogące mieć znaczenie dla śledztwa. Mężczyzna jednak stwierdził, że nie interesuje go sprawa Iwony Wieczorek  i wskazał na swojego zięcia Karola M. z Pucka – użytkownika forum gp.24. Został on przesłuchany.
Policja interesowała się także m.in. Januszem J. ze Szwecji, Aleksandrem D. z Jeleniej Góry oraz Tomaszem C. z Wielkopolski i wieloma innymi osobami m.in osobą posługująca się nikciem westlondon.

1

Tomasz C.  – zdaniem rodziny – obsesyjnie interesuje się sprawą Iwony Wieczorek:  „On nie pracuje od 10 lat, ale regularnie siedzi na forum o Iwonie Wieczorek, zbiera też wszystkie wycinki o niej. Jest sadystą. Bije i gwałci, żonę grozi śmiercią bliskim.  Ma założoną niebieską kartę, ale  policja nie reaguje, bo to jego koledzy. To jest psychopata. Często znika na 5-6 dni. Mówi, ze nocami załatwia sprawy.  A jego żona znajduje w jego ubraniu damską bieliznę (…)” – czytamy m.in. w zeznaniach jednej z osób z jego rodziny, która wprost twierdzi, ze Tomasz C. może mieć związek z zaginięciem Iwony Wieczorek, gdyż w tym czasie przebywał  w Trójmieście.
Nie tylko rodziny przekazywały śledczym informacje o dziwnych zachowaniach swoich bliskich. Niekiedy jedni użytkownicy forów informowali policję o niepokojących wpisach  innych.
Śledczych wyjątkowo zainteresował mężczyzna, który prawdopodobnie posiada sporą wiedzę o tym, co stało się w sprawie Iwony Wieczorek. W  trakcie  pracy zespołu analityków kryminalnych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku pojawiły się nawet wnioski, że mężczyzna ten może mieć coś wspólnego ze zniknięciem Iwony Wieczorek.
Jest on użytkownikiem jednego z forów poświęconych zaginionej nastolatce. Jednak zainteresowanie policji jego osobą wynika z innej jego aktywności  internetowej.

1

W analizie kryminalnej na jego temat czytamy m.in. „wodzenie za nos organów ścigania i takie ukierunkowanie, aby zajmowały się wersjami dającymi bezkarność rzeczywistemu sprawcy pozbawienia wolności Iwony Wieczorek, szczególnie na kierunki dotychczas niewyjaśnione np. „Pan ręcznik”, „ Mężczyzna w bermudach” (…)”.
Jak zauważają analitycy ten człowiek może działać pod wpływem stresu  oraz tzw. „presji pościgu”. Śledczy nie wykluczają, że może  mieć wyrzuty sumienia z powodu współdziałania w pozbawieniu Iwony Wieczorek wolności, a być może i życia.
Od ponad roku usiłowali oni ustalić dane tego człowieka. Z akt nie wynika aby im się to udało. Wiem kim on jest. Udało nam się to ustalić. W dniu dzisiejszym przekazaliśmy śledczym informacje o tym człowieku, gdyż od kilkunastu miesięcy jego działania wzbudzały także nasze podejrzenia i zainteresowanie.

Szerzej napiszemy o zawartości akt (2013 -2016) w najbliższym Reporterze. Poruszymy także inne wątki z akt sprawy. Dziś przedstawialiśmy zaledwie jeden z nich, który dotyczy działań policji w latach 2014 -2016.  Są też inne, bardzo odległe od niego wątki. Nie są to jednak nasze hipotezy, tylko informacje jakie znaleźliśmy w aktach sprawy – jedne z wielu. Wrócimy też do naszej do wersji wydarzeń, którą przekazaliśmy policji na początku lipca.

Janusz Szostak

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY WYDAWCY

7 KOMENTARZE

 1. To jak tu w tym widać – „Śledczych wyjątkowo zainteresował mężczyzna, który prawdopodobnie posiada sporą wiedzę o tym, co stało się w sprawie Iwony Wieczorek. W trakcie pracy zespołu analityków kryminalnych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku pojawiły się nawet wnioski, że mężczyzna ten może mieć coś wspólnego ze zniknięciem Iwony Wieczorek.” – jednak analitycy zainteresowali się różnymi wpisami na forach, to po nitce do kłęka, a wyjdzie szydło z wora!

 2. Leonora Mathis:
  Why not do smth. while we are about it?:

  Such inspection is just necessary for all who to care for the health and health of the family to whom the present and the future is not indifferent. Such procedure for those people who plan purchase of the apartment, at home, both in primary real estate market, and on „secondary market” is recommended. Also it is recommended for persons interested to rent apartment, the house, office. Ordering comprehensive ecological examination, you will secure yourself and your relatives from harmful substances – will be sure that your „acquisition” is not hazardous to health, so, will gain confidence in tomorrow. So, we have results of researches – there are two options of the subsequent actions:. Results of researches do not exceed the maximum allowable concentration of harmful substances in the apartment, office, the room – this that place where it is possible to spend means, without prejudice to health, the most part of the time. Results of researches nevertheless are higher than norm of maximum allowable concentration of harmful substances – means, there is an urgent need, to make a number of actions for elimination of these shortcomings. Following the results of researches specialists of our company will provide: the qualified conclusions, will develop effective recommendations about recovery of optimum structure of air indoors (room).

  Marisa Liu:
  What is it to you?:

  Window kinds of conditioners are one of the very first representatives of the climatic equipment. Kinds of conditioners: types, application. They appeared in the market still РІРµ years of last century and for several decades steadily kept on the leader’s positions in the segment.

  Seth Proctor:
  The question now is …?:

  Proizvoditelnost of dehumidifier is measured in liters an hour.

 3. Byłam napadnięta po dyskotece – identycznie- w Sopocie, 25 lat tamu, gdzie oprawca śledził mnie wraz z siostą od momentu wyjścia z dyskoteki, po czym zaatakował nas śledząc mnie i siostrę w odpowiednim dla siebie momencie- w zakrzaczeniu z dala od zabudowań… Sprawa zapewne jest nadal w sopockim archiwum… zrobiono wtedy niewiele…
  Było bardzo grożnie, byłam bardzo mocno poturbowana, napadnięto mnie, po czym siostrę również poturbowano i próbowano zgwałcić… Sprawca uciekł na skutek mojego skutecznego rabanu w okolicy i obrony siostry – miałam szkolenie z samoobrony i karateki!!! …nie znaleziono sprawcy i nie zajmowano się tą sprawą póżniej… Jako póżniejsza długoletnia mieszkanka Sopotu byłam wielokrotnie żle potraktowana przez tę nieudolna komendę!… obserwowałam JEJ nieudolne poczynania!
  Byłam osoba ewidentnie poszkodowaną, a próbowano mnie wkrecić jako sprawczynię i podejrzaną… totalna porażka!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ